"Ботев" - Пловдив срази "Лудогорец" и грабна Купата на България

"Канарчетата" се класираха за Лига Европа с перфектна игра срещу "орлите"
2017-05-24 21:58:00

"Ботев"- Пловдив спечели Купата на България, след като победи "Лудогорец" с 2:1 на стадион „Васил Левски“.

„Канарчетата“ започнаха силно в срещата и пропуснаха няколко възможности да вкарат. В  44-ата минута, обаче Лъчезар Балтанов подаде на Омар Косоко, който откри резултата в полза на пловдивчани.

Малко след почивката в 52-ата минута Антонио Вутов удвои разликата. Разградчани натиснаха своя съперник и имаха шансове да вкарат. В 80-ата минута Лудогорец успя да върне само един гол. След центриране в наказателното поле Кешеру намери позиция и отбеляза за 2:1.

До последния съдийски сигнал повече голове не паднаха и така Ботев Пловдив си осигури квота за Лига Европа.

„Канарчетата“ печелят трофея за трети път в своята история, като за последно направиха това през 1981 година.