Националният отбор по футбол загуби от Беларус и се прости с Мондиал 2018

Селекцията на Петър Хубчев игра слабо и на практика сложи край на всякакви надежди за класиране на едно от първите две места в групата и намиране на някакъв път към Световното първенство
2017-06-10 08:56:00

България рухна 1:2 срещу Беларус в ключов и твърде показателен квалификационен мач за Мондиал 2018. Първият гол за домакините падна в 33-ата мунита, след като точен от дузпа бе Михаил Сиваков. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Божидар Чорбаджийски срещу Денис Лаптев.

Селекционерът Петър Хубчев направи само една промяна в стартовия си състав от успеха над Холандия (2:0). Капитанът Светослав Дяков се завърна сред титулярите след травма, а Симеон Славчев седна на пейката. Дяков обаче ще пропусне и следващия мач с Холандия заради натрупани картони.

Нашите наложиха осезаемо превъзходството си през второто полувреме, когато на терена се появиха Андрей Гълъбинов, който замени контузилия се Спас Делев, Ивайло Чочев, а 10-ина минути преди края и Георги Миланов. Атаките на "лъвовете" обаче не дадоха нежния резултат, а на моменти позволяваха на домакините да организират и добри контри.

При една такава в 80-ата минута Павел Савитски матира Михайлов и целия ни тим с прехвърлящ удар с далечен шут извън наказателното поле.

България все пак върна един гол, но чак в 90-ата минута чрез Георги Костадинов и време за нещо повече нямаше.

Това бе трета загуба на нашите в група А след тези при гостуванията на лидерите Швеция и Франция. От Беларус обаче паднахме за пръви път в официална среща, тъй като от 6-те досегашни двубоя имахме поражение само в контрола.

БЕЛАРУС - БЪЛГАРИЯ 2:1

Голмайстори: 1:0 Сиваков 33-д., 2:0 Савитски 80, 2:1 Костадинов 90.

Беларус: Сергей Черник, Станислав Драгун, Сергей Матвейчик, Егор Филипенко, Дмитрий Алисейко, Серхей Политевич, Павел Савитски (82- Максим Скавиш), Михаил Сиваков, Иван Маевски (88-Михаил Гордейчук), Денис Лаптев (74-Артьом Биков), Сергей Баланович.
България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков, Петър Занев, Светослав Дяков, Георги Костадинов, Александър Тонев, Станислав Манолев (81-Георги Миланов), Ивелин Попов (64-Ивайло Чочев), Спас Делев (54-Андрей Гълъбинов).

Стадион: "Борисов Арена"
Съдия: Матей Юг, Словения

0.1285 s - Время запросов к БД 496 - Количество запросов к БД 0.7884 s - Время парсинга страницы 0.9169 s - Итоговое время парсинга/генерации страницы database - Источник: база данных или кеш