Провал на "адзурите" срещу Швеция

Скандинавците се наложиха с 1:0 в Стокхолм
2017-11-11 10:00:00
Провал на

В оспорван двубой Швеция надви с 1:0 Италия в първи бараж за класиране на световното първенство в Русия догодина.

През първото полувреме на срещата в Стокхолм "Тре крунор" имаше лек превес и на Джанлуиджи Буфон на един път му се наложи да се намесва. Малко преди това пък изстрел с глава на Андреа Белоти мина на сантиметри от целта.

След почивката мачът стана много по-напрегнат, на няколко пъти Маркус Берг, който висеше с жълт картон, си позволи грубости, но главният съдия Джунейт Чакър от Турция не го изгони.

В 61-ата минута резервата Якоб Йохансон откри резултата с помощта на рикошет и след това Италия натисна. Матео Дармиан обаче нацели гредата, а до края не падна нов гол и шведите спечелиха с 1:0.

Реваншът е в понеделник и ще се играе на "Сан Сиро" в Милано. При провал четирикратният световен шампион е изправен пред угрозата да пропусне първи Мондиал от 1958 г. насам.