Срам! Дузпи класираха "Левски" за евротурнирите

"Сините" ликуват след над 120 минути футбол и 22 наказателни удара с "Верея"
2017-06-05 07:32:13
Срам! Дузпи класираха

Изключително драматичен завършек на сезона в Първа професионална лига. "Левски" и "Верея" не се победиха в редовното време и продълженията (1:1) на баража за участие в Лига Европа и решиха спора с дузпи. При тях "сините" се наложиха с 9:8.

През първото полувреме на "Георги Аспарухов" имаше доста по-малко публика от обикновено. Причината - "сините" фенове останаха извън стадиона, където протестираха срещу мафията и олигархията в България. Те са недоволни от това, че заради настоящия формат на първенството се получи четвъртия да се класира за евротурнирите, а третия да минава през бараж, съобщава bTV.

Иначе още в 6' "Левски" беше близо до откриване на резултата. Антон Огнянов центрира, топката се отклони от играч на "Верея" и срещна напречната греда. При добавката Нар също удари греда.

Привържениците на столичния гранд започнаха да влизат в Сектор "А" около четвърт час след началото на срещата.

В 30' те хвърлиха по терена бутилки минерална вода и кенче бира, от което защитникът на "Верея" Иван Бандаловски отпи. Той е юноша на "Левски", но прекара 3 години в ЦСКА.

Нищо интересно не се случваше на "Герена" и изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивката при нулево равенство. В 44' обаче Божидар Краев засече центриране на Сашо Александров и даде аванс на "Левски" - 1:0.

В добавеното време на първата част стражът на "сините" Николай Кръстев се сблъска с Иван Бандаловски и получи тежка контузия - пукната лицева кост. Така наставникът на домакините Николай Митов направи принудителна смяна, пускайки в игра резервния вратар Божидар Митрев.