Пред старта на 4 март: Обявиха номинациите за "Оскар"

Кой ще получи златните статуетки на Американската филмова академия на юбилейната 90-тa церемония?
2018-01-23 16:21:00
Пред старта на 4 март: Обявиха номинациите за

Номинациите за най-престижните награди в света на киното - "Оскар", бяха обявени официално в страниците на американската Академия за кинематографично изкуство и наука в социалните мрежи. 

Кой ще получи златните статуетки на Американската филмова академия на юбилейната 90-те церемония и как ще протече вечерта под знака на #MeToo ще научим на 4 март, когато ще се състои церемонията в Долби Тиътър в Лос Анджелис.

Водещ ще бъде Джими Кимъл, който има опит като водещ на наградите "Еми" от 2012-а и 2016-а година.

Междувременно номинираните бяха представени във въздействащи няколкосекундни клипове, които описват характера на различните категории. Любопитното е, че главното действащо лице във всяко от видеата беше жена. Сред известните актриси, които видяхме, бяха Мишел Родригез, Гал Гадот и други.

Кои са някои от фаворитите можете да видите в нашата галерия, а ето и списък с номинациите в някои от най-важните категории:

Най-добър филм

"Най-мрачният час"

"Дюнкерк"

"Lady Bird"

"Три билборда извън града"

"Формата на водата"

"Вестник на властта"

"Phantom Thread"

"Бягай!"

"Призови ме с твоето име"

Най-добра режисура

Кристофър Нолан, "Дюнкерк"

Джордан Пил, "Бягай!"

Грета Гъруиг, "Lady Bird"

Пол Томас Андерсън, "Phantom Thread"

Гийермо дел Торо, "Формата на водата"

Най-добра главна женска роля

Сали Хокинс, "Формата на водата"

Франсис Макдорманд, "Три билборда извън града"

Марго Роби, "Аз, Тоня"

Сирша Ронан, "Lady Bird"

Мерил Стрийп, "Вестникът на властта"

Най-добра поддържаща женска роля

Мери Джей Блайдж, "Mudbound"

Алисън Джени, "Аз, Тоня"

Лесли Менвил, "Phantom Thread"

Лори Меткалф, "Lady Bird"

Октавия Спенсър, "Формата на водата"

Най-добра главна мъжка роля

Тимъти Шаламет, "Призови ме с твоето име"

Даниел Дей-Луис, "Phantom Thread"

Даниел Калууя, "Бягай!"

Гари Олдман, "Най-мрачният час"

Дензъл Уошингтън, "Roman J. Israel, Esq."

Най-добра поддържаща мъжка роля

Уилям Дефо, "Проектът Флорида"

Уди Харелсън, "Три билборда извън града"

Ричард Дженкинс, "Формата на водата"

Кристофър Плъмър, "Всичките пари на света"

Сам Рокуел, "Три билборда извън града"

Оригинален сценарий

"Болест от любов"

"Бягай!"

"Три билборда извън града"

"Lady Bird"

"Формата на водата"

Адаптиран сценарий

"Призови ме с твоето име"

"Катастрофалният артист"

"Логан"

"Molly's Game"

"Mudbound"

Най-добър анимационен филм

"Тайната на Коко"

"Boss Baby"

"Бикът Фердинанд"

"Да обичаш Винсент"

"The Breadwinner"

Най-добра песен

"Mighty River" от "Mudbound" в изпълнение на Мери Джей Блайдж

"Mystery of Love" от "Призови ме с твоето име" в изпълнение на Суфян Стивънс

"Remember me" от "Тайната на Коко" в изпълнение на Кристиан-Андерсън Лопез и Робърт Лопез

"Stand up for Something" от "Маршал" в изпълнение на Даян Уорън

"This is me" от "Най-великият шоумен" в изпълнение на Pasek and Paul

Костюми

"Красавицата и звярът"

"Най-мрачният час"

"Формата на водата"

"Виктория и Абдул"

"Phantom Thread"

Визуални ефекти

"Blade Runner 2049"

"Междузвездни войни: Последният джедай"

"Конг: Островът на черепа"

"Войната за Планетата на маймуните"

"Пазители на галактиката 2"

Саундтрак

"Дюнкерк"

"Формата на водата"

"Три билборда извън града"

"Междузвездни войни: Последният джедай"

"Phantom Thread"

24news.bg

g


0.2435 s - Время запросов к БД 557 - Количество запросов к БД 1.0680 s - Время парсинга страницы 1.3115 s - Итоговое время парсинга/генерации страницы database - Источник: база данных или кеш