Айнтрахт Франкфурт се възстановява срещу VfB Щутгарт и достига финал за купата

Айнтрахт Франкфурт ликува след втори гол

Футбол NOS

Айнтрахт Франкфурт стигна до финала за Купата на Германия. VfB Щутгарт – който все още трябва да направи всичко възможно, за да запази позицията си в Бундеслигата – беше победен с 3-2 в двустранен двубой. Съперник на финала е РБ Лайпциг.

Резултатът не беше толкова логичен, колкото може да изглежда. Франкфурт – победител в Лига Европа на УЕФА за 2022 г. – е на разочароващото девето място в състезанието. Освен това Франкфурт не е регистрирал победа в Бундеслигата от февруари.

Във VfB Stuttgart светлината блести на хоризонта. През април клубът е на последно място в лигата, но след уволнението на треньора Бруно Лабадия (и идването на Себастиан Хьонес), Щутгарт поема по пътя напред. В момента е на „сигурната“ 15-а позиция.

VfB Щутгарт празнува първия гол

Текущата форма на двата отбора беше отразена в Оптима Форма през първото полувреме в сряда вечерта. Щутгарт игра уверено и поведе в рамките на двадесет минути чрез Тиаго Томас.

Франкфуртци – които направиха няколко минути по-късно – получиха възможност да благодарят на вратаря Кевин Трап, че не губеха с 3-0 преди почивката. Първо той спря нападателя Серхо Гераси, който сам се изправи срещу него, а след това попречи на вратаря Томас от втория му гол.

различна картина на играта

През второто полувреме стана ясно колко важни са тези предупреждения, защото Франкфурт излезе много по-различен. Всъщност отборът беше напред за нула време. Пет минути след почивката защитникът Иван Ндика изравни, а малко по-късно Даичи Камада изведе Франкфурт напред.

За разлика от първото полувреме, Щутгарт изобщо не успя да направи юмрук. Франкфурт дебнеше при смяната и дори направи 3-1 петнадесет минути преди края. Фабиан Бредлоу изгони вратаря на Щутгарт Рандал Коло Мане, който нахлу в наказателното поле. Самият Муани използва наказателния удар.

READ  Египет продължава след емоционалните колебания в Купата на Африка, а Гана се срива тотално футбол

Вълнуващ последен етап

Щутгарт го направи още по-вълнуващо в последния етап: падна отразен удар на Борна Соса, който трябваше да напусне терена малко преди края с червен картон (два пъти жълт).

В абсолютните последни секунди VAR извади рефера Даниел Шлагер настрана. Той видя възможен наказателен удар след злополучна игра с ръка в защитата на Франкфурт. След като прегледа обстойно снимките, реферът остана с решението си: Без дузпа. И няма продължения, остават 2-3.

Айнтрахт Франкфурт ще се състезава на финала на Бундеслигата на 3 юни срещу РБ Лайпциг, който победи впечатляващо (5-1) ФК Фрайбург във вторник вечер.