Бившият нападател на Аякс Дани Хосен (32) незабавно прекратява кариерата си: „Много е трудно“ | Холандски футбол

Договорът на Danny Hoesen с FC Emmen беше прекратен незабавно по взаимно съгласие. От клуба съобщиха, че контузията в слабините на 32-годишния нападател на Хеерлен е била такава, че той е трябвало да прекрати кариерата си.

Хосен подписа договор с Емен през февруари. В клуба е било известно, че нападателят не е в най-добрата си форма по това време и е започнал процес за привеждането му във форма. „За съжаление и на двете страни, те не успяха да станат готови за мача и дори се оказа, че Дани има такава контузия на бедрото, че трябваше да реши да остави една последна точка в кариерата си“, съобщи клубът. Хосен изигра само четири мача за първия отбор.За 104 минути игра (два пъти на полувреме и две къси попадения) той не отбеляза за номер 16 в Ередивизи.

„Дойдох във FC Emmen, за да помогна на клуба този сезон в битката за прилагане на закона“, казва Хосен. „След престоя ми в Америка исках да се върна в Холандия и да играя футбол за години напред. Фактът, че трябва да спра с футбола сега, е много труден за мен лично. Тялото ми казва „спри“, но сърцето ми иска да продължа .. За съжаление, няма какво друго да направи.“ Той няма какво да направи, освен да спре като футболист. Искам да благодаря на FC Emmen за доверието и се надявам да могат да останат във Висшата лига.“

Хосен дебютира през 2008 г. с Фортуна Ситард във висшия дивизион. След това той играе с HJK Helsinki, Ajax, PAOK Soloniki и FC Groningen, наред с други. В Мейджър Лийг Сокър (MLS) Хосен играе за Сан Хосе Еърткуейкс и ФК Остин.

READ  Знам много добре, че Йохан Дирксен никога не е правил това

Хосен отбеляза 13 гола в 44 мача като играч на Аякс. Под ръководството на треньора Франк де Бур той спечели две вътрешни титли, Купата на KNVB и Щита на Йохан Кройф. Той отбеляза най-известния си гол на 26 ноември 2013 г., 2-0 срещу Барселона (2-1 победа) в Шампионската лига на УЕФА. В този турнир той също играе два пъти срещу Реал Мадрид, Борусия Дортмунд и Милан.

Дани Хосен. © Pro Shots / Рон Юнкер

цел предупреждение
Никога не пропускайте гол: Инсталирайте Goal Alert безплатно и получавайте известие и видео за всеки отбелязан гол от избрания от вас клуб в рамките на пет минути по време на мачове. Също така следете всички (международни) футболни мачове днес във футболния център на живо.

Програма, резултати и класиране във Висшата лига
В нашия Център за мачове можете да видите пълната програма на следващия кръг в Ередивизи, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да гледате всички наши видеоклипове за холандския футбол.