Вилем II все още се надява на изпълнение след равенство в Камбор

Вилем II беше мъртъв и погребан по време на мача на първото полувреме срещу Камбур. Отборът на треньора Кевин Хофланд изостана с 0-1, докато резултатите на други стадиони бяха неблагоприятни. ФК Тилбург се противопостави и завърши наравно (1-1), така че те все още се надяват да останат в Ередивизия.

Преди да започне предпоследният кръг на играта, не по-малко от седем отбора трябваше да се тревожат за перспективата за изпадане в Първа дивизия. Ховланд беше чист след превъзходния мач миналата събота срещу Херакъл Алмело. Той не искаше да гледа отвисоко на другите, но сам постигна добър резултат два пъти.

Там, където Вилем II бушуваше срещу Херакъл, подкрепян от заклети фенове, на терена като вихрушка, беше още по-трудно в Леуварден. Домакините доминираха на терена и имаха най-добри положения през първото полувреме.

Двадесет минути по-късно Уесел Дамърс неумело загуби топката от Робъртс Олдрикс. Той даде шанс на високия нападател Иса Калон, който почти не пропусна. Един срещу друг с Тимон Веленройтер обаче удари топката високо над вратата на Вилем II. Трикольорите се измъкнаха невредими. Точно преди почивката това не беше така. Секу Сила остави Уеленройтер без шанс с падане от около 25 метра: 1-0.

Ще се върна след малко
Когато Вилем II се биеше през първото полувреме, но не можа да удари в юмрук, той го направи през второто полувреме. Под проливния дъжд той вече беше близо до изравняване в първите минути след почивката чрез Фрик Херкенс и Матс Колерт. Десет минути след първото полувреме и Макс Свенсон, и Дерик Кьон си отбелязаха гол, но с този удар с глава в едно се засечеха един друг и възможността беше пропусната.

READ  Mercedes харчи 80 милиона долара за разширяване и модернизиране на кампуса в Бракли

Следващата атака беше вторият удар на Вилем. Кун отново запари отляво. Крайният защитник успя да стигне далеч и за момент се опита да го дриблира в наказателното поле. Успешен опит: Плъзгачът изчезна във вратата след вратаря Сони Стивънс: 1-1.

Спасителен колан в обсега
Тогава Вилем II и Камфор имаха шансове да отбележат гол, но в посредствения мач повече голове не паднаха. Напрежението изглеждаше осезаемо в краката на Вилем II и когато той наближи финалната свирка, това съмнение стана видимо. Настоявайки за печеливш гол, като същевременно рискувате да допуснете или цените точката. Това се превърна в точка в края, което означава, че отборът на Тилбург все още може да завърши 16-и в неделя и да вземе спасителен кръг към прилагането на плейофите. Дори петнадесетата позиция все още е възможна.

Вилем II трябва да победи у дома срещу ФК Утрехт в неделя. В същото време всички с червено, бяло и синьо сърце ще разгледат разработките на NEC – Fortuna Sittard и Heracles Almelo – Sparta. Фортуна може да не спечели, ако е до Вилем II, докато Спарта трябва да загуби. С други констатации спадът е реалност.