Златната топка помага на Реал Мадрид да спечели

Агенция Франс прес

Футбол NOS

Първият мач срещу Елче беше формалност преди това. Последният отбор всъщност е единственият отбор в Ла Лига, който не е печелил, вече е допуснал 21 гола в 10 мача, уволни треньора си и върна Хорхе Алмирон като треньор.

Накратко, няма мач за де Конинклики. И това се оказва, въпреки че Елче направи красив мач: 0-3.

Три гола, само един е важен

Бензема отне само пет минути, за да открие резултата в Елче, след като това беше краят на добра комбинация с Тони Кроос, Лука Модрич и Винисиус като междинни спирки. Последният обаче беше малка засада и по този начин партията беше отменена.

Карим Бензема празнува с Федерико Валверде

Миг по-късно Бензема отново бе изгонен с гол за Елче, но този път се изправи срещу вратаря Едгар Бадия. Това беше просто изпълнително спиране: Елче не можа да измъкне топката от защитата си, след което Федерико Валверде завъртя топката в мрежата, оставяйки външната страна малко вероятно.

За уругваеца Валверде това бе вече пети гол в лигата този сезон. Миналата събота той направи своя пети мач срещу ФК Барселона, в който халфът все пак се представи отлично. Колегата Крус има достатъчно причини да привлече отново вниманието към него.

И след това бурята на Реал не отмина. Елче започна добре, когато Родриго загуби баланс в наказателното поле и имаше голям късмет, когато голът на Давид Алаба беше отменен, след още един сет на много дискове, този път Бензема беше в засада с няколко сантиметра.

Бензема го довършва

Първата възможност бе след почивката за Елче, когато нападателят Лукас Пуйе прати топката над вратата след страхотна атака от воле. Възстановяването не продължи дълго, но след още един отменен гол на Бензема и няколко поражения, резултатът оцеля.

Всъщност двадесет минути преди края резултатът беше почти 1-1. Карлос Клерк стреля с глава от метър едва на вратата, но за пореден път Лоенин устоя.

NOS

15 минути преди края Бензема завърши топката: след удар с пета на Родриго французинът изби топката суха в корнер. Резултатът също можеше да бъде 0-3: Родриго хвърли топката отпред, а резервата Марко Асенсио удари топката от въздуха над вратаря Падила.

Вчера Атлетико Мадрид загуби две скъпи точки в дербито срещу Райо Валекано и трябваше да отстъпи третото място в Испания срещу Реал Сосиедад, който спечели с 1-0 у дома срещу Реал Майорка.

Днес, четвъртък, Барселона трябва да се опита отново да намали разликата с Реал Мадрид в първия мач у дома с Виляреал.