Киргиос се бие на четвъртфиналите на Уимбълдън: „Има нужда от чаша вино тази вечер“ | Тенис

В началото на 2015 г. Кирьос достигна осминафиналите на един от големите турнири, а след това и на Australian Open. Той загуби от Анди Мъри по това време в Мелбърн.

Вижте снимки от мачпойнт тук

източник: Открийте +

Киргиос направи малко плахо впечатление на централния корт, два дни след впечатляващата си победа над гърка Стефанос Циципас. Той е имал не по-малко от 79 уинъра и 35 аса.

Имам нужда от чаша вино

Това не беше най-доброто ми ниво, но успях да го преодолея“, каза Кирьос. „Играх много през последните седмици, но успях отново в пет сета. Определено имам нужда от чаша вино тази вечер.“

На четвъртфиналите 27-годишният Киргиос ще се изправи срещу чилиеца Кристиан Гарин, който беше треньор в труден петсетов мач Алекс де Минаур от Австралия. Резултатът беше 2-6 5-7 7-6 (3) 6-4 7-6 (6) за Гарен, който загуби в четвъртия кръг в Лондон миналата година. Той оцеля в две гейм точки, 5-4 в петата.

Kohlhoff беше елиминиран на двойки след пет сета

Уесли Колхоф беше елиминиран в третия кръг на двойки на Уимбълдън. Заедно с британския си партньор Нийл Скопски, той загуби със 7-5 6-4 3-6 4-6 7-5 от австралийците Матю Ебдън и Макс Пърсел. Мачът продължи 3 часа и 48 минути.

Колехоф и Скопски завършиха трети в Лондон. Те са най-добре представящият се дует за 2022 г. и вече спечелиха пет титли тази година.

„Определено дойдохме тук като фаворит, защото ние сме отборът, който трябва да победим, тъй като оглавяваме годишната класация. Но тревата отново е нещо друго, точно като мачовете за първите пет“, каза Колхоф, който успя бързо да изглади разочарованието в място Елиминирането ще боли повече, ако играем за точки, трябва да призная. Не започнахме добре, но се върнахме добре в третия и четвъртия сет. Бяхме по-добри и в петия сет, но те имаха един шанс и го използваха.“

READ  Откриването на тумор при бившия нападател на Аякс Халер: шок за всички нас | Понастоящем

33-годишният, номер 7 в света, беше единственият холандец, който все още беше активен на двойки на Уимбълдън. Той ще се завърне в игра само след две седмици, на турнира на клей в Хамбург.

Ботик ван де Зандшулп поиска Коелхоф да седне в ложата му, но двойният най-добър играч на Холандия отказа предложението. „Все още имам няколко неща за вършене тук и искаме да приключим тази седмица с нашия екип. За съжаление трябваше да откажа поканата му.“ Ван де Зандшулп ще се изправи срещу Рафаел Надал в четвъртия кръг на сингъл.