Коутиньо, който мечтае за първи път срещу Манчестър Юнайтед, неудържимият Сити ангажира Челси с победния вагон | футбол

Дълго време именно вратарите се отличаваха на стадион „Етихад“. И двамата гардове направиха няколко добри спасявания. Но двадесет минути преди края забраната най-накрая беше нарушена. Кевин Де Бройне изпари и хвърли топката в далечния ъгъл на около двадесет метра.

С тази победа Манчестър Сити вече е с 13 точки пред Челси. Ливърпул има една точка по-малко от лондонския си колега, но изиграха два мача по-малко.

Нейтън Аке липсваше от Сити, а Зиех беше на терена още малко преди гола на Де Бройне.

Кевин Де Бройне беше градският шампион.

Коутиньо спасява точка на Астън Вила в двубой с Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед изпусна преднината (0-2) в последния етап на Астън Вила в английската Висша лига. Домакините се върнаха с резултат 2-2, отчасти благодарение на гол от дебюта на бразилеца Филипе Коутиньо. Наскоро беше назначен от ФК Барселона.

На половината Юнайтед поведе с 1-0. Бруно Фернандес отбеляза недобър удар, а вратарят Емилиано Мартинес допусна фатална грешка. Повече от час по-късно Фернандеш направи резултата 0-2. Сега португалците се възползваха от слабата защита на съперника. Тогава Джейкъб Рамзи вкара за Виа, след което Коутиньо направи резултата 2-2. Той влезе след центриране на Рамзи.

„Пропуснах мачовете от Висшата лига“, каза Коутиньо. В Англия преди това играеше за Ливърпул години наред, преди да се върне в страната през Барселона и Байерн Мюнхен. „Много съм щастлив, че отново получих шанс тук и мога да играя. Беше много хубаво начало за мен. Като отбор продължихме да вярваме в добър резултат и на тази основа получихме равенство. Доколкото съм аз загрижен, разбира се, би трябвало да е много по-добре. Ще работя усилено върху това. „.

READ  Майкъл ван Праг се завръща в Аякс и става президент на Баскетболната асоциация | Друг спорт

И Коутиньо влезе вместо Астън Вила в 68-ата минута.

Кристиано Роналдо все още липсваше от Манчестър Юнайтед. Португалецът е контузен. Дони ван де Беек влезе в 89-та мин. Бившият играч на Аякс се доближи до победния гол в продължението, но видя удара му блокиран.

Тотнъм е ядосан, след като отложи мача от Висшата лига с Арсенал

Тотнъм Хотспър няма много разбиране за решението на Висшата лига да отмени мача срещу Арсенал, насрочен за неделя. Противникът няма достатъчно играчи, с минимално изискване от тринадесет полеви играчи и вратар. Въпреки това, според Тотнъм, това правило важи само ако има много малко играчи поради заразяване с вируса Corona.

Това не е така, според Шпорите. Според клуба Арсенал страда основно от контузии и недостиг на футболисти, изпратени за Купата на Африка. „Изглежда, че има двойни стандарти“, каза в отговор Шпорите. „Бяхме изгонени от Конферентната лига, защото нямахме достатъчно играчи поради епидемията. Нашата молба за отлагане на мача срещу Лестър Сити поради Covid-19 преди беше игнорирана. Това, което се случва сега, е трудно за нас да разберем „

Известно е, че норвежецът Мартин Одегаард се е заразил с вируса в Арсенал. Гранит Шака също е спрян. Седрик Соареш, Букайо Сака и Калъм Чембърс бяха ранени. Освен това Томас Парти, Мохамед Елнени, Никола Пепе и Пиер-Емерик Обамеянг ще участват в Купата на африканските нации в Камерун.

Нюкасъл загуби победата

Изглежда, че Нюкасъл Юнайтед се справи с Уотфорд у дома дълго време. Отборът, с Киърън Трипие в стартовия състав, поведе чрез Ален Сен-Максимен. И изглеждаше, че това продължи дълго, но Жоао Педро отбеляза изравнителен гол две минути след края с превъзходен удар с глава.

READ  Верховен се изправя срещу французина Ледони на четвъртфиналите на Гран При Друг спорт

Норич Сити – с Тим Крол под напречната греда – се бори с Евертън у дома. Двадесет минути по-късно резултатът стана 2:0 с автогол на Майкъл Кейн и Адам Айда. Ричарлисън възстанови напрежението след почивката, но Евертън не успя да изравни. С победата Норич остава без последното място в момента.

Уулвърхемптън победи Саутхемптън с 3-1. Раул Хименес отбеляза първия гол от единадесет метра и удвои разликата чрез Конър Коуди. Джеймс Уорд Праус спаси честта на гостите във финалния етап, след което Адама Траоре определи крайния резултат.