Младият талант на Аякс Фаберски завършва по прекрасен начин дрибъла от собствената си половина

Жорди Томасоа24 август 2024 г, 18:39 часа

Последна актуализация: 24 август 2024 г. в 18:54 ч

Младият отбор на Аякс осигури първата си победа в състезанието този сезон по време на гостуването на ФК Айндховен в събота следобед. Две попадения отбеляза Юлиян Рижков. Резервата Ян Фаберски вкара зашеметяващ гол, първият му в професионалния футбол, за впечатляващ краен резултат: 0-3. Младият Аякс е на трето място след три мача с пет точки, а ФК Айндховен остава на второ място след първото поражение.

Въпреки че Аякс 1 няма да играе този уикенд, Юнг Аякс се състезава главно срещу ФК Айндховен по свой избор. Шестнадесетгодишният защитник Арън Боуман дебютира, а таланти като Джорти Мокио, Лукас Гитин и Юлиан Рижков също започнаха от първия съдийски сигнал.

ПСВ Айндховен беше пълен с увереност след победите над ФК Ден Бош (2-0) и Телстар (0-3), но скоро се оказа, че изостават от тима от Амстердам.

Вратарят Йорн Брундиел побеждава Джейдън Панел в наказателното поле. Последният стълб почти поправи грешката му, но не успя да спаси наказателния удар на Юлиан Райхоф: 0-1.

Домакините едва успяха да оформят хватка в атака. Единственото постижение преди полувремето дойде от Уго Денен, който стреля в страничната мрежа. Rijkhoff все още беше близо до 0-2 на почивката, въпреки че трябваше да гледа как Brondeel спасява със силна реакция.

Мачът продължи дълго след почивката, тъй като FC Eindhoven не успя да създаде никаква заплаха. Капитанът Колин Зеедорф направи огромна грешка в средата на второто полувреме, когато остави топката да отскочи от крака му. Rijkhoff получи свободен пас към външния Brondeel и просто сряза вратаря: 0-2.

READ  Витес Голдкрест Обенда, свързан с ПСВ: „Това е изключително за нас“

По това време Фаберски вече се е присъединил към екипа на Дон Анджело Конадо. Полското дясно крило вкара красив гол десет минути преди края. Той засече топката в собствената си половина и намери горния десен ъгъл след дълъг самостоятелен удар от границата на шестнайсетата: 0-3.

Кликнете върху туита, а не върху видеоклипа, за да видите снимките на X.