Оранжевите лъвици започват Европейското първенство с много късмет и равенство | футбол

Холандският женски отбор ще защитава европейската титла, която спечели под ръководството на Сарина Вегман през 2017 г. това лято, а очакванията, разбира се, са големи „в Холандия“. След успешен престой под ръководството на Вайгман, сега Парсънс чака задачата да се покаже отново на голям подиум с екипа на оранжевите, но 35-годишният национален селекционер клатеше глава почти постоянно през първите 45 минути, той видя много фалове на зеленото Нелицеприятно за себе си.

Ван Венендаал няма късмет

Швеция започна силно и вратарят Сари ван Виндал трябваше да постигне целта си с два опасни свободни удара, за да попречи. Във втория случай вратарят се сблъска със съотборниците си Лен Вилемс и Стефани ван дер Грагт и мачът бе прекратен за минути. С Вилемс се получи добре, но ван Венендал и ван дер Граг бяха по-очукани. И двамата можеха да продължат (също като Уилмс), но накрая Ван Виндал трябваше да се откаже. След като изрита дълга топка, тя посочи встрани и трябваше да напусне терена.

Лош късмет за Сари ван Венендал (вдясно), който трябваше да направи път заради контузия на Дафне ван Домселаер.

Замяната на Ван Веенендал беше вратарят на Твенте Дафне ван Домселаер, която изигра едва втория си международен мач. Един от страховитите шведски нападатели Косоваре Аслани бе видян от Ван Домчилар, който стреля първо в страничната мрежа, но след 35 минути Швеция поведе. Аслани прехвърли Аниек Ноуен през краката си и бе сервиран от Джона Андерсън, който уцели целта. Скоро Парсънс беше принудена да смени отново, защото Ноен нарани глезена си по грозен начин. Тя беше заменена от Мариса Олигерс, премествайки Доминик Янсен от ляво в центъра.

Холандия имаше шансове в последните 15 минути преди почивката, като най-добър от тях бе Даниел ван де Донк. Халфът стреля високо след един гол с Джил Роард. Шерида Спитс стори същото, а удари на Роард и Лике Мартенс не създадоха проблеми на шведската вратарка Хедвиг Линдал.

Джони Андерсън отбелязва първия гол.

След чая се оказа, че портокалите успяха да преодолеят всички неуспехи през първите 45 минути и под погледа на Луис ван Гаал отборът тръгна да търси 1-1 с осезаемо самочувствие. Дойде бързо. След като първоначално видя, че комбинацията на Ван де Донк се проваля, Миедема не се замисли, когато топката се разби пред крака й. Нападателят на оранжевите се разписа добре и така (както и на Мондиал 2019) първият оранжев гол на турнира дойде на нейно име.

силна среда

Той надуши кръвта и създаде много повече положения, отколкото през първото полувреме, въпреки че трябваше да обърнат внимание на опасните шведски контраудари. Особено когато Стина Блекстениус влезе на терена седемдесет минути по-късно. Шведската мощна компания в крайна сметка не беше достатъчно готова, за да започне състезанието, но успя да участва в последната част от състезанието. Другата нападателка Миедема се показа многократно от най-добрия си отбор, когато веднъж се отдръпна добре, но не успя да се напълни. Добър пас към Рурд също не доведе до резултата 2-1, тъй като авторът на 1-1 се нуждаеше от много време, за да направи това предположение.

С Lineth Beerensteyn и Victoria Pelova на линия, Парсънс въведе някои нови офанзивни войски във финалния етап, но оранжевите вече нямаха големи шансове. Наистина Ван Домселаер спаси точка за Холандия с редица отлични спасявания. Резултатът остава 1-1, а в сряда в Ли се чака срещата с Португалия от група В.

READ  След поредица от тридесет мача без загуба, Wiegmans Англия губи от Австралия

„Беше малко трудно и имаше малко късмет, но той беше вътре в това“, каза Роард, голмайсторът на отбора, след това. NOS† Борбеният дух на Orange я направи „толкова горда. Определено можем да надградим върху това. Трябва да спечелим следващите два мача и да се надяваме да сме номер едно.“

Вижте всички резултати, класиране и пълен график на Европейското първенство по футбол за жени тук