Отприщи изненадите на защитаващия титлата си Киргиос Медведев в четвъртия кръг на US Open | Понастоящем

Защитаващият титлата си Даниил Медведев не успя да стигне до четвъртфиналите тази вечер от неделя срещу понеделник (холандско време) на US Open. Световният номер едно загуби в четири сета от Ник Кирьос: 7-6 (11), 3-6, 6-3, 6-2.

Особено в третия и четвъртия сет Медведев нямаше никакъв шанс срещу Кирьос, който отбеляза не по-малко от 21 аса и 53 уинъра през целия мач. Австралиецът спечели мача след два часа и 56 минути с първата си точка в мача.

„Ако Ник продължи да играе така до края на турнира, той има добри шансове да спечели“, прогнозира тогава Медведев. Руснакът има много лош взаимен баланс срещу Киргиос. Кирьос вече спечели три от четирите си срещи с Медведев преди US Open. Също през август, на турнира в Монреал, вече блестящият австралиец беше по-добър от руснака.

Заради загубата на Медведев обикновено ще има нов номер едно в ранглистата в края на US Open. Кой ще бъде той зависи от продължаването на турнира.

Ник Кирьос след мача срещу Медведев.

снимка: Getty Images

Кирьос прави силен сезон

За Кирьос, който достигна финал на Уимбълдън по-рано тази година, достигането до четвъртфиналите е най-доброто му представяне на US Open. До тази година номер 25 в света никога не е преминавал трети кръг на турнира, който се проведе в Ню Йорк.

Кирьос ще срещне руснака Карен Хачанов на четвъртфиналите. Той никога преди това не беше достигал четвъртфинал на US Open. Хачанов се справи с Пабло Кареньо Буста по-рано през деня за три часа и 21 минути в пет сета: 4-6, 6-3, 6-1, 4-6 и 6-3.

READ  Верстапен не се интересува от свирката: „Защото ще се прибера с трофея“ | Формула 1

Мачът Кирьос-Хачанов ще се проведе във вторник вечерта (холандско време). Поради елиминирането на Медведев, Рафаел Надал (ATP-3) е най-високо класираният играч в последния турнир от Големия шлем за годината.

Анас Джабер стигна до четвъртфиналите в Ню Йорк.

снимка: AP

Първият за Джабер и Йоф

В състезанието при жените Ons Jabeur достигна четвъртфиналите, като победи Veronika Koedermetova в два сета: 7-6 (1) и 6-4. За Jabeur, която се състезава на финала на Уимбълдън по-рано тази година, това е първият път, когато достига четвъртфинал в Ню Йорк.

На четвъртфиналите Жабер (WTA-5) ще се изправи срещу Агла Томлянович. Австралийката, 46-а в световната ранглиста, победи Людмила Самсонова след предишен кръг срещу Серина Уилямс: 7-6 (8), 6-1.

Коко Гауф (WTA-12) и Каролайн Гарсия (WTA-17) също си осигуриха място на четвъртфиналите. Гарсия победи Алисън Риске Амритраж в два последователни рунда (6-4, 6-1). Гоф се справи с Джан Шуай пред своите фенове: 7-5, 7-5.

В понеделник ще се изиграят останалите срещи от четвъртия кръг на лигата за мъже и жени.