Полша побеждава Украйна, но губи Милик. Исландия побеждава Англия

Себастиан Валкевич празнува първия си гол за Полша срещу Украйна.

Ноус Футбол

На футболния фронт Полша изглежда готова за първия мач с холандския национален отбор на Европейското първенство, което ще се проведе в продължение на осем дни в Хамбург. В напрегнат мач във Варшава поляците се наложиха с 3:1 над Украйна, която на моменти беше убедителна.

Но все още има повод за безпокойство, защото Полша не излезе невредима от битката. Арик Милик очевидно е получил сериозна контузия на коляното още в първата минута на мача. По-късно вечерта стана ясно, че бившият играч на Аякс ще пропусне Европейското първенство.

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт също има повод за притеснение. Той гледа как отборът му губи с 1-0 от Исландия на стадион Уембли и е тренировъчен партньор на холандския национален отбор във вторник.

Германия никога не е виждала по-безупречен генерал. След равенството 0-0 срещу Украйна по-рано тази седмица, домакините на Европейското първенство се бориха да преодолеят Гърция в 89-ата минута: 2-1.

Катастрофално начало

Десет минути по-късно централният защитник Себастиан Валукевич се възползва от борбата между Бартош Саламон и Максим Талофиеров при ъглов удар от страна на Полша. Топката остана в краката на бранителя на Емполи, който просто натика топката във вратата.

Пет минути по-късно резултатът беше 2-0, когато халфът на Наполи Пьотр Зилински остана недокоснат и ударът се отби право в далечния ъгъл.

В средата на първото полувреме поляците увеличиха резултата до 3:0, когато Тарас Романчук с глава центрира вратата от ъглов удар. Междувременно ветераните Роберт Левандовски и Войчех Шчесни се забавляваха най-много от пейката, но това се оказа преждевременно.

READ  Юнкер се надява да се възстанови в Ориндж преди решителния дуел: "Не мога да правя магии" засега
Поляците са притеснени от Арик Милик, който се контузи още в първата минута срещу Украйна.

След катастрофално начало отборът на легендата на Динамо Киев Серхий Ребров все още се бори. С две директни подавания през оста на терена топката стигна до Артьом Довпик и голмайсторът на Ла Лига от името на Жирона хладнокръвно избута топката в корнер: 3-1.

В последния етап Украйна натисна силно, но вратарят Лукас Скорупски спаси изравнителното попадение.

Освен Милик, опасения има и за голмайстора Романчук и полузащитника на Рома Никола Залевски. Те също паднаха ранени. Полша ще тренира срещу Турция в понеделник.

Англия губи от Исландия

В Англия петък беше главно заради това, че треньорът на националния отбор Гарет Саутгейт реши да не вземе Джак Грийлиш със себе си в Германия.

Така селекционерът на националния отбор Гарет Саутгейт имаше желание да заглуши критиките със силно представяне в последния тренировъчен мач преди Европейското първенство срещу Исландия.

Хари Кейн разсъждава върху пътя си през тренировъчната загуба от Исландия.

Оказа се различно. Дванадесет минути по-късно нападателят Джон Дагур Торстейнсон се изплъзна на Джон Стоунс и стрелна топката извън вратаря Арън Рамсдейл. Резултатът остана 1:0, колкото и да се стараеха англичаните в остатъка от мача.

Европейското първенство на Англия започва в Гелзенкирхен срещу Сърбия на 16 юни. Исландия ще тренира срещу холандския национален отбор в Де Куип в понеделник и след това може да излезе на почивка.

Германия искаше да завърши тренировъчната серия в Мьонхенгладбах с категорична победа над Гърция, но изоставаше с 1-0 след половин час.

Повече от половин час по-късно германците изостанаха с 1:0 от гърците в Мьонхенгладбах, като стартира Пантелис Хацидиакос (бивш Алекстра), Вангелис Павлидис влезе десет минути по-късно и Анастасиос Довикас (бивш Утрехт) започна. Да болен по-дълго.

Кай Хаверц отново постави Германия до Гърция, но мачът беше труден.

Кай Хаверц върна нещо на германците след почивката (1-1), а след това Паскал Грос осигури облекчение в 89-ата минута. Германия открива Европейското първенство у дома следващия петък в Мюнхен, като се изправя срещу Шотландия.