ПСВ Айндховен дойде една крачка по-близо до повишението, като победи Де Графшап

ПСВ Айндховен изкара страхотна вечер у дома срещу де Граафшап в петък. На изцяло продадената Jan Louwers Arena, отборът победи De Graafschap с 3-1. С тази победа мечтаният сезон на Роб Пендърс продължава, а следващата седмица ви предстои да играете на полуфиналите на плейофите за класиране в Ередивизия.

написано от

Фабиан Ейчот

Слънцето и огромното присъствие на фенове вече осигуриха страхотна атмосфера преди началото на мача. Подобри се много бързо. След половин час игра „Ten, Ten, Ten“ се търкулна от трибуните. Случи се с намигване, но с три отбелязани гола за тридесет минути не се появи от нищото.

Десет минути по-късно Джъстин Евгения откри резултата. Крилото бе само в стартовия състав на ПСВ Айндховен за втори път през сезона. Той беше аут дълго време заради контузия на кръстни връзки. Сега той трябваше да замени контузения Джаспър Далхаус. Това беше предварително изпадане за домакините, тъй като Далхаус беше толкова ценен като завръщане на новобранец този сезон. Огения обаче бързо показа, че и той може да бъде важен, като стреля топката в дългия ъгъл от разстояние и по този начин постави 1-0 на таблото.

Пет минути по-късно вече беше изравнено, вратарят Найджъл Бертрамс имаше възможност с удар на Мис Кандорп. Например резултатът, който беше на таблото в понеделник след деветдесет минути, беше бързо достигнат.

удари два пъти
ПСВ направи разликата след това за две минути през първото полувреме. Първоначално създателят на вкус Чарлз Андреас Брем успя да направи добро центриране от Колин Зеедорф срещу въжетата с пълна свобода. Тогава Джоуи Слигърс, най-важното звено в отбора на Айндховен този сезон, успя да увенчае дълго соло с хубав вратар във вратата: 3-1.

READ  В Аякс винаги са го наричали дебелото момче

Изчаква се настройки за поверителност…

Пет минути след края на първото полувреме централният бек Мартин Бегенберг изхвърли топката извън терена. Това беше типично през второто полувреме за домакините. ФК Айндховен беше изтласкан назад, без често да изпада в неприятности. Най-големият шанс през второто полувреме беше дори за Слегерс, който не можа да подаде топката към вратаря Де Графшап и се изправи срещу Хиде Юрюс.

De Graafschap, подкрепен от 450 фанатични поддръжници, се опита да наложи целта за контакт. Истинска финална атака обаче нямаше, също защото ПСВ Айндховен изигра мача интелигентно. Така нямаше повече голове и в резултат синьо-белите напуснаха терена с победа с 3-1.

полуфинал
С тази победа ПСВ Айндховен стигна до полуфиналите на квалификациите, за да се класира за Ередивизия за втори път в историята. А във вторник ще се играят първите два мача, срещу победителя от дуото, в събота между NAC Breda и ADO Den Haag. Пътят към холандската лига все още е дълъг. Защото ако полуфиналът е успешен, на финала има и двоен мач.