Треньорът на Рома Моуриньо наказан за два мача заради напускане на четвъртия съдия | футбол

Жозе Моуриньо ще трябва да гледа следващите два мача на Рома от трибуните. Португалският треньор беше наказан в сряда заради червения картон, който получи в загубения (2-1) мач от лигата с Кремонезе. Той трябва да плати и глоба от 10 000 евро.

Моуриньо беше толкова развълнуван по време на мача срещу Кремонезе, че беше изгонен от рефера Марко Пичинини в началото на второто полувреме. „Специалния“ се сби с четвъртия съдия.

Според Италианската лига Моуриньо е наказан за „изключително и провокативно оспорване на решението на съдията през второто полувреме и настояване на това поведение дори след като получи червен картон“.

След това 60-годишният играч посети и съблекалнята на реферите. „Това само по себе си е допустимо, но той отправи обидни забележки и подозрения към четвъртия съдия“, се казва в изявлението след произнасянето на спортен съдия.

Моуриньо заяви на пресконференцията си, че четвъртият съдия го е провокирал и каза, че се чувства несправедливо третиран. Той ще получи правен съвет.

Заради наказанието Моуриньо ще пропусне мачовете между Ювентус (неделя) и Сасуоло (12 март). Рома заема пето място в Серия А. За Кремонезе това бе първа победа за сезона.