Ухапе се у дома срещу NEC и силния вратар Cillessen | Понастоящем

Аризона прекрати двубоя в реванша срещу НЕК в четвъртък. Въпреки превеса и множеството положения, Алкмардерс не стигна по-далеч от 1-1.

Дори NEC поведе след първото полувреме благодарение на гол на защитника Иван Маркес. АЗ бързо изравни чрез Йенс Одгаард, който единствен прехвърли силния вратар Джаспър Силесен.

Оранжевият вратар спаси единадесет топки. В началото на настоящия сезон само вратарят на Хееренвеен Андерс Нойберт и Стийн ван Гасел от Екселсиор достигнаха тази цифра в мача.

Резултатът на AFAS Stadium означава първа загуба на точки за AZ за сезона. Отборът на треньора Паскал Янсен започна с победи над Go Ahead Eagles (2-0), Sparta Rotterdam (2-3) и Campor (0-1).

Треньорът на NEC Роджър Майер има пет точки след четири мача. Той ще гостува на СК Хееренвеен в следващия кръг. След това клубът от Аризона ще играе като гост срещу FC Emmen.

Йенс Одгаард вкара първия си гол за АЗ.

снимка: AP

Елфът получава много шансове да спечели

От самото начало AZ беше партито майка в четвъртък. Удари на Майрън ван Брейдируд, Тияни Реджендерс, Пантлисес Хатзидиакос и Жорди Класи не успяха да постигнат резултата, както и опитът на играча на NEC Осама Танан.

Пропорциите изглежда предвещават гола на Алкмаар, но няма нищо по-малко вярно. В началото на втората част защитникът на NEC Маркес направи 0-1 с ъглов удар с превъзходен удар с глава.

С това играта спря, защото не след дълго отново станах равен. Силесен не отговори на удар от далечна дистанция на Одгаард, който вкара първия си гол като играч на АЗ.

READ  Треньорът на Рома Моуриньо наказан за два мача заради напускане на четвъртия съдия | футбол

Аризона продължи да търси победата и имаше шансове, но Силесен, който дойде от Валенсия, многократно заставаше на пътя му от името на NEC. Най-голямата възможност дойде точно преди изтичането на времето за резервата Юсеф Браси, който стреля по защитник в един от малкото моменти, когато Силесен вече беше победен.

Джаспър Силесен спаси единадесет спасявания на Авас.

снимка: професионални кадри