Холандските юноши са пълна каша в България

25 март 2022 г – Холандските юноши създадоха цялостна глинена фигура в петък вечерта. По време на гостуването си в нисколетяща България Холандия завърши на второ и последно място в квалификациите за Европейското първенство, без да допусне нито една точка (0-0) и се отърва от поражението рано. Европейското първенство все още е в техните ръце.

С Райън Гравънберч, Джошуа Зиркзи, Мичъл Бакър и дебютанта Милан ван Евейк Холандия беше само на половин час от едва натъпкания стадион в София. Лудовит Рейес беше един от малкото на терена, но беше отстранен от контузия за повече от половин час. С Кент Тейлър пред него в отбора, холандските юноши играха по-добре, особено в първите петнадесет минути на второто полувреме.

Също така, холандските юниори показаха много зле в избраната формация 4-2-2-2. Когато Брайън Проби пристигна петнадесет минути преди края, поради неговата форма и целта на срещата с младия швейцарец, творението на Ервин ван де Луи създаде някои възможности. Нападателят на Аякс имаше най-добрия шанс да вкара един гол малко преди края, но не се разписа от няколко метра.

Малко след това Холандия първо се измъкна от български дузпа, но Себ фон Ден Берг не докосна топката, но не докосна и прекия си съперник в наказателното поле. Въпреки това не беше даден удар, така че холандските юноши със сигурност не можеха да се оплачат с точка. Минута по-късно Кьел Шерпен изведе отбора си с Филип Кръстев (бивш SC Cambuur) очи в очи, а в дълбините на времето за контузия българските нападатели се провалиха от близко разстояние и от корнер.

READ  Новакът на Лос Анджелис Лейкърс Остин Рийвс Продължения Heroics Vs.

Съперникът на Young Switzerland изкара много лесна вечер у дома срещу Уелс. У дома, 20 минути по-късно швейцарците вече водеха с 3-0, където резултатът с 5-1 не беше толкова лош за гостите. Ако Orange спечели последните три мача в групата, така или иначе ще се класира за Европейското първенство. Това обаче важи и за съперническата Швейцария – предстоящият враг.