Холандците до 17 години (v) показват устойчивост с победа над България

Отборът на Холандия до 17 години постигна страхотна победа срещу България. – Снимка: KNVB Media

Юноши до 17 години на Холандия (v) взеха добър реванш по време на квалификациите за Европейското първенство в България. След по-ранна загуба срещу Финландия, отборът на Шерида ван Брукен победи домакина с 6-2. Головете отбелязаха Зоуи Зуидберг (2), Роуз Ивенс и Яда Хуисман (3).

Холандците започнаха реванша от квалификациите добре, но трябваше да чакат повече от половин час за първия гол следобед. В 34-ата минута нападателката на PEC Zwolle Zoë Zuidberg даде преднина на отбора си с пряк свободен удар.

Андреа Боятжиева доказа, че българите могат да се справят и с пряк свободен удар само минути по-късно, когато простреля брилянтно топката покрай холандския вратар Ноа Тизинг. Холандският отбор се върна на изходна позиция, но не изпадна в паника. В първия мач обаче не паднаха много голове.

По същество мачът беше същият след почивката, но България поведе чрез Мариела Петрова след малко повече от час игра в Алпена. Холандският отбор имаше работа и ловът за паритет започна с трима нови играчи.

Хеттрик за резервата

Петнадесет минути преди края Рос Еванс направи това още по-важно след бързо превръщане на холандците, за да направи 2-2. Три минути по-късно Zoë Zuidberg даде заслужен аванс на Oranje с втория си гол.

Нещата в България отдавна бяха напрегнати, но заместникът Яда Хуисман лично сложи край на това напрежение. В последните десет минути на срещата играчът на Аякс направи 4-2, 5-2 и 6-2.

Последна работа

Треньорът на KNVB Шерида ван Брюген се гордее с успеха на отбора си. „Ние наистина показахме, че имаме много издръжливост. Отборът определено се поучи от предишния мач срещу Финландия.“

READ  Белгийските лъвове се готвят за осминафиналите на Европейското първенство по баскетбол след вълнуващ финал срещу България.

„Имаше много вариации в изграждането ни. Успяхме да поставим България под напрежение през целия мач“, връща се назад със задоволство Ван Брюген.

Отборът на Холандия до 17 години ще изиграе третата си и последна квалификация за европейско първенство в България следващата сряда. Срещу Швейцария от 14:30 ч.