Чисто новият шампион ФК Барселона падна на Камп Ноу от бивш играч на Гронинген | чужд футбол

ФК Барселона явно загуби предимството си, като спечели националната титла на Испания. Седмица след като осигури 27-ата национална титла в историята на клуба, отборът на треньора Шави веднага претърпя домакинска загуба за първи път този сезон. Реал Сосиедад, който преследваше билет за Шампионската лига, беше много силен с резултат 1-2 на Камп Ноу.

Александър Сорлот беше най-възрастният мъж сред посетителите. Норвежкият нападател, който игра за Грьонинген между 2015 и 2017 г., наистина асистира за откриващия гол на Микел Мерино в петата минута. Двайсетина минути преди края сам направи 0:2. Изравнителният гол на Роберт Левандовски падна точно в последната минута.

Френки де Йонг участва в целия мач в Барселона. Холандецът не успя да направи своя отпечатък и получи жълт картон навреме, за да коментира рефера.

Поражението предизвика леко смесени чувства на церемонията, която последва, когато на Барселона беше връчен официалният турнирен трофей. В началото на тази седмица първата титла от четири години вече се празнуваше с разходка с открит автобус през центъра на града.

Програма, резултати и място в Испанската лига
В нашия Център за мачове можете да видите пълната програма на следващия кръг от Ла Лига, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да видите всички видеоклипове от Ла Лига.