Шмид печели отчасти благодарение на помощта на Нерес с Бенфика и близо до груповата фаза | Понастоящем

Бенфика спечели първия си мач срещу Динамо Киев в плейофа на Шампионската лига в сряда. Отборът на треньора Роджър Шмид беше твърде силен с 0-2 за украинците в Од, Полша, отчасти благодарение на помощта на Давид Нерес.

Нерес беше при резултат 0-2 на Бенфика осем минути преди почивката. Бившият играч на Аякс засече подаване на Динамо Киев и даде топката на Гонсало Рамос, който удари силно.

В деветата минута Жилберто вече беше открил резултата за тима на бившия треньор на ПСВ Айндховен Шмид. Бразилецът намери вратата с красив удар в горния десен ъгъл. Мачът се игра в Лодз заради войната в Украйна.

Реваншът между Бенфика и Динамо Киев следващия вторник в Лисабон. Победителят от дуото се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

В Израел Теджарон Шери вкара победния гол за Макаби Хайфа срещу Цървена звезда: 3-2. Бившият играч на ADO Den Haag и FC Groningen, между другото, даде преднина на своя отбор след час игра с хубав далечен удар.

Във вторник ПСВ Айндховен изравни 2-2 в плейофа на Шампионската лига с треньора на Рейнджърс Джовани ван Бронкхорст. Обратно следващата сряда в Айндховен.