Абрахам прави подарък на Фейенорд: Ротердам е уверен в груповата фаза в Европейската лига | футбол

Ето как: Победителят в Конферентната лига (която се провежда в сряда между Фейенорд и Рома) има билет за груповата фаза на Лига Европа. Но тъй като Рома вече взе билет за Лига Европа чрез Серия А (отборът завърши пети или шести), мястото в Лига Европа, което ще бъде присъдено чрез Конферентната лига, по никакъв начин не е за Фейенорд.

Фантастичен тласък за отбора от Ротердам, който видя, че Тами Ейбрахам отбеляза два пъти срещу Торино. Първо, след подаване на Лоренцо Пелегрини, той се откъсна от двама защитници и стреля контролирано, а също така се показа хладнокръвен по време на дузпа малко след това. Ейбрахам изчака вратарят Етрит Бериша да се раздвижи и след това спокойно стреля през средата. Пелегрини постави крайния резултат 0-3 петнадесет минути преди края.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете информирани за най-новите футболни новини всеки ден

Моуриньо не направи място за Рик Карсдорп в основния си отбор за Генерала срещу Фейенорд. Бившият играч на Фейенорд седна на пейката и му беше позволено да се напълни след час. Брайън Кристант, Амадо Диавара, Айнсли Мейтланд-Найлс, Стефан Ел Шаарауи, Крис Смолинг и Николо Заниоло също не получиха място в началото.

Испания: Реал Мадрид не успя да отбележи в последния мач срещу Бетис

Реал Мадрид завърши последния си мач в лигата в Ла Лига с равенство 0:0 с Реал Бетис. Отборът на Мадрид под ръководството на треньора Карло Анчелоти, който вече си осигури титлата на Испания, вече може напълно да се подготви за финала на Шампионската лига срещу Ливърпул на 28 май.

READ  почивка! Аякс дава място на Мартинес на Манчестър Юнайтед

Двата отбора съставиха почетни караули един за друг преди началото на мача в Мадрид. Играчите на Реал Мадрид удостоиха Бетис като носител на Купата на Краля. Тогава отборът на Севиля поздрави националния шампион. Особено през второто полувреме на мача домакините бяха близо до постигането на целта. Карим Бензема стана свидетел на няколко опита, които стигнаха твърде далеч. Хоакин ван Петис също видя как своя залог преминава отблизо. Реал Бетис вече си осигури билет за следващия сезон в Лига Европа.

В средата на второто полувреме Анчелоти доведе Марсело в отбора. Бразилецът, който бе награден с капитанска лента от Бензема, изигра последния си мач на „Бернабеу“. Получих топло посрещане от публиката. Марсело, който играе в Де Конинклички от 2006 г., спечели шест титли с Реал Мадрид. Той може да спечели Шампионската лига с отбора за пети път.

Хоакин също беше посрещнат с аплодисменти. 40-годишният футболист, който направи своя дебют за старша възраст с Реал Бетис през 2001 г., изигра 600-ия си мач в Ла Лига. Той е едва вторият играч, постигнал това след Андони Зубизарета, бивш вратар на ФК Барселона, между другото.