Айнтрахт Франкфурт и Кошице поставиха Барселона на Камп Ноу | футбол

Точно както привържениците на Айнтрахт Франкфурт доминираха в центъра на града в продължение на два дни (а сега и нощи), той достигна своя връх от 21:00 часа в четвъртък вечерта на Камп Ноу. Немците с белите им фланелки се виждаха по целия стадион и наводниха каталунската публика, особено когато той влезе в стоманената сърцевина на Барселона през първото полувреме и излезе само след десет минути. Той беше бесен от противопоставянето на Барселона без Френки през първото полувреме: 0-2. Оказва се, че един от най-големите футболни храмове в света ще бъде Айнтрахт за една вълшебна вечер.

Феновете на Айнтрахт вече могат да повярват в приказката си след две минути след 1:1 у дома преди седмица. Реферът Артур Луис Соареш свири дузпата в рамките на две минути, когато Ерик Гарсия фаулира. Филип Костик, син на бившия Гронингер, който вече беше разкрил трева от лявата страна в Германия преди седмица, изигра първия си мач за вечерта. Оказа се, че е предшественик на по-красиви неща за германците.

Барселона вече се доближи до 1-1, когато Пиер-Емерик Обамеянг изпрати центриране на Усман Дембеле. И девет минути по-късно отново, когато защитникът Роналд Араухо стреля от близко разстояние. Но става все по-ясно, че сценарий, при който Айнтрахт може да се надява на повече. Не се получи в Барселона, като Френки де Йонг загуби в първите 45 минути, един невидим Педри и вероятно прекалено ревностен Джафе (той взе жълто, побеждавайки Йеспер Линдстрьом в контраатака). Така младият талант на Ла Масия ще пропусне първия мач на полуфиналите.

красив бури взрив

Седем минути преди края на първото полувреме германците не можеха да повярват какво им се случи, когато колумбийският нападател Рафаел Сантос Боре позволи на ракета да изстреля от крака му на почти 25 метра разстояние. Той стреля силно зад вратаря на Барселона Марк-Андре тер Стеген в покрива на вратата. Не само германецът беше зашеметен, но 30 000 други си представиха себе си във футболния рай за секунда.

READ  Кандидатката за титлата Бритни се оттегля от Уимбълдън поради положителна проба за Корона в момента

Треньорът на Франкфурт Оливър Гласнер продължи да оказва натиск върху защитата на каталунския отбор. Вратарят Кевин Трап ръга феновете си при сигнала за почивка, но не може да бъде по-лудо.

Или поне така се оказа през второто полувреме. Линдстрьом удари Тер Стеген с контраудар и минути, след като португалският рефер Соареш Диаш смени счупения му гласов апарат (което също отне минути), Костич стреля втория си в далечния ъгъл отляво: 0-3. Това беше подходящо за поредното силно представяне на сръбския номер 10, който е съзрял много в немските си години и е един от тези лидери във Франкфурт.

В 70-ата минута дойде време да влезе Люк де Йонг, но да, при 0-3… Десет минути по-късно добави и Мемфис Депай, който се завърна след контузия. Това не помогна за дълго, докато Серхио Бускетс не отбеляза гол за 1-3 малко преди времето, но се оказа, че е в офсайд от близко разстояние. В 91-ата минута той стреля с лоб в далечния ъгъл извън наказателното поле: 1-3. Люк де Йонг имаше шанс 2-3 минути по-късно, но удари страничната мрежа от почти невъзможен ъглов удар. Той позволи на Мемфис да отбележи дузпа в 101-ата минута и не се провали, залогът му премина над голлинията малко над гредата. Беше твърде късно и след 2-3 европейската кампания на Барселона за сезона приключи.

Нощта на чудесата, за която Айнтрахт Франкфурт мечтаеше, се сбъдна на „Камп Ноу“. На полуфиналите Уест Хем Юнайтед очаква Англия, който измести Олимпик Лион от Питър Бос след равенство 1-1 в Англия: 0-3.

Аталанта е инвалид

Мартин де Роон, Ханс Хатебор и Теон Компинерс не успяха да стигнат до полуфиналите на Европейската лига с Аталанта. Италианската звезда загуби у дома в Бергамо от Лайпциг: 0-2.

За Лайпциг това беше повече от достатъчно за следващия кръг, след като първият мач в Германия завърши наравно 1-1. Малко повече от петнадесет минути по-късно германската формация напредва. Кристофър Нкунко стреля от близко разстояние, след като Конрад Лаймър се втурна в дясното крило.

Hateboer беше близо до изравняване след около час, но видя как усилията му се увеличават. Малко преди времето Лайпциг избяга по-далеч от наказателен удар, използван от Нкунко. Де Роон, Хатебур и Купмайнерс бяха ключови играчи в италианския отбор на треньора Джан Пиеро Гасперини.

Ван Бронкхорст с Рейнджърс до полуфиналите

Джовани ван Бронкхорст стигна до полуфиналите на Лига Европа с Рейнджърс. Холандският треньор видя, че шотландският му отбор победи Брага след продължения с 3-1. У дома португалците победиха с 1:0.

На половината Рейнджърс поведе с 2-0. Джеймс Таверние отбеляза два гола, веднъж от дузпа. Малко преди края на първото полувреме Витор Тормина бе изгонен и от Брага. Благодарение на гола на Давид Кармо обаче португалецът беше принуден да удължи. На бис Кемар Ров направи резултата 3-1. Тогава Йори Медейрос получи червения картон и от Браге.