Айнурд Фейенорд направи възможно бягството и националната титла е далеч от картината

ПСВ Айндховен нямаше голяма полза от загубата на точки на Аякс. Това даде преднина на ПСВ Айндховен с 2:0 пред Фейенорд. В последните десет минути на мача Сирил Дерес изчисти разликата: 2-2. В резултат на това PSV изглежда може да забрави адреса.

Знаейки, че Аякс е загубил точки от Аризона (2-2) по-рано в неделя, ПСВ Айндховен започна да търси победа над Фейенорд. Хората от Айндховен успяха да поведат с две точки от отбора от Амстердам и така да вдъхнат нов живот на битката за титлата, като остават два мача.

Айндховен също започна силно в Ротердам. Там, където през последните години често започнах да се страхувам от Де Куип, сега нямаше какво да забелязвам. ПСВ Айндховен се представи много по-добре в началния етап от видимо уморения Фейенорд. Ротердам изигра полуфиналите в и срещу Марсилия по-рано тази седмица.

Коди Джакбо
Не за първи път този сезон Коди Гакбо хвана отбора си за ръка. Капитанът отбеляза след повече от петнадесет минути при пас на Джоуи Ферман. Добре завършен гол, но не толкова красив като втория гол на ПСВ. Страхотен микс между Марио Гьотце и Еран Захави се оказа отново с Gakpo. Крилото красиво написа топката над вратаря. Страхотен гол: 2-0 ПСВ Айндховен над Ал Уорд.

съмнително наказание
След почивката Фейенорд изглеждаше буден и имаше няколко страхотни възможности за гол чрез Сириел Десерс. От друга страна, Захави забрави да приключи състезанието. Домакините бяха по-добри и получиха много положения за гол. Пет минути преди края все още беше вълнуващо в Де Куип. Глава на охлюви при центриране от Луис Синестра.

READ  ОАЕ са най-бързи в отборното бягане на часовник Париж-Ница, Роглич губи много време в Евенпоел

Точно когато всички мислеха, че Айндховен ще премине границата, нещата се объркаха. Айндховен се отдръпна значително на шестнадесетгодишна възраст и хвърли покривало на носа си. В наложеното време топката влезе на мястото за Фейенорд. Предполагаемата игра с ръка на Mauro Jr доведе до тази съмнителна дузпа. Dessers го използваха за отбора на Ротердам.

Адел: ПСВ обвиняваше себе си, защото все още беше секси. Преднината с 0-2 беше предадена. Жителите на Айндховен имат отлична възможност да направят битката за титлата още по-вълнуваща.