Атлетико Мадрид загуби първата си загуба от Ten Hague с United | футбол

Португалският резерва Жоао Феликс отбеляза единствения гол преди края на мача на стадион „Оливал“ в норвежката столица. Малко след това полузащитникът на Манчестър Юнайтед Фред беше изгонен с втория си жълт картон.

Първата поява на Ериксен

Кристиан Ериксен направи своя неофициален дебют с Ten Hag като резерва. Датският бивш играч на Аякс се присъедини към отбора около двадесет минути преди края с Дони ван де Беек. Тирел Маласия, който дойде от Фейенорд, беше основен играч. Лисандро Мартинес остана на пейката. Аржентинският защитник, който завърши преминаването си от Аякс в Юнайтед по-рано през седмицата, ще получи известно време за игра в неделя в демонстративния мач на Олд Трафорд срещу Райо Валекано, според Ten Hag. В списъка отсъстваше португалската звезда Кристиано Роналдо. Отборът на холандския треньор ще започне надпреварата в Англия следващата неделя с домакински мач срещу Брайтън и Хоув Албиън.

Арсенал Впечатлени в ревизионния мач с испанеца Севиля. Силният отбор на старши треньора Микел Артета спечели Купата на Емирейтс с не по-малко от 6-0. В рамките на двайсетина минути „артилеристите“ вече водеха с 4:0. Новият нападател Габриел Жезус, идващ от Манчестър Сити, се разписа три пъти. Букайо Сака отбеляза две попадения. Артета назначи норвежкия плеймейкър Мартин Одегаард (бивш играч на Хееренвеен и Витес) за нов капитан на отбора си.

Арсенал стартира Висшата лига следващата седмица с гостуване срещу Кристъл Палас.