Атлетико Мадрид пропуска от всички ъгли и претърпява скъпа загуба на точки

Март ван Мурик29 август 2024 г, 00:04 ч

Последна актуализация: 29 август 2024 г., 00:04 ч

Атлетико Мадрид загуби скъпи точки в Ла Лига в сряда вечерта. У дома тимът на треньора Диего Симеоне не успя да победи Еспаньол с 0:0. Родриго Рикелме смяташе, че ще открие резултата в 55-ата минута на играта, но това се оказа засада. Това е първото занасяне на Los Colchoneros след две предишни победи.

Атлетико Мадрид – Еспаньол 0-0

Симеоне си осигури титулярно място при първото лятно попълнение Хулиан Алварес. Аржентинският нападател веднага имаше добра възможност да направи 1:0 в шестата минута на играта, но вратарят Хуан Гарсия спаси отлично от удар в долния ляв ъгъл. Десет минути по-късно Алварес стреля малко над вратата.

В останалата част от първото полувреме Атлетико продължи да създава необходимите положения, въпреки че мадридчани не успяха да вкарат топката зад гърба на Гарсия. На домакините им липсваше и късмет в края на втората част. Рикелме смяташе, че ще отбележи десет минути след полувремето. Голът му беше отменен от VAR след дълъг преглед на изображенията.

Мадриленците със сигурност заслужаваха да отбележат гол; Нито един от 24-те опита (седем от които бяха цел) не завърши с попадение.