Аякс изглеждаше готов да бъде елиминиран, но ще се сблъска с объркване от Аякс в полуфиналите на KNVB Toto Cup

ВидеоФинал за купата на TOTO KNVB между Айндховен и Аякс. Проблемният защитник в Алкмаар се възстанови, като спря преднината на Аризона и на 17 април в Де Квебек влезе в истинска пукнатина, за да удължи купата: 0-2.

Математически редактор

Последна актуализация:
00:19

От Йохан Инан

Освобождавайки AZ, с петнадесет победи в последните си шестнадесет мача, включително каскадата на Йохан Кройф Арена през декември, клубът изглежда държеше Аякс далеч от национална награда за първи път от години и беше в мини-криза. за депозит. Притежателите на купата изглеждаха готови за елиминиране на полуфиналите след катастрофални резултати в Лисабон (след почивката) и Девентър. Но сега, когато сребърните съдове са директно заложени на карта в битка с противник, Аякс се завръща.

Не че играта беше страхотна, но беше достатъчна, за да спре една объркана атака на Аризона и да даде шанс за удължаване на купата на KNVB срещу съперника Айндховен следващия месец. Аякс отново твърдо контролираше Алкмаар. В защита, отборът на Ten Hag не се отказа, с възстановяването и силната игра от Gurian Timber като заместител на контузеното коляно Nassir Mazraoui. В атака Аякс имаше превъзходство, като Райън Грейвънбърч също играеше уместно в стартовия състав.

© Pro Shots / Джаспър Руе

Но началният гол падна след избухването, като Стивън Бърджис уволни Антъни и върна топката моменти по-късно чрез Душан Тадич и крак от Аризона. Бърджис не се поколеба и даде преднина на Аякс срещу бившия си клуб чрез гредата отвътре. Този удар ще продължи дълго време. Клубът домакин трудно можеше да притесни Аякс, с изключение на удар на Джеспер Карлсон. Шведският производител отново беше част от тактически трик на треньора Паскал Янсен, но за разлика от предишни победи над Аякс и Фейенорд, Аризона сякаш ги обърка.

гласувай

Кой отбор ще спечели купата на TOTO KNVB?

Това, което също не помогна на AZ, бяха многото пертурбации преди почивката. Например Аякс се уплаши, когато Андре Онана падна грозно след побоя. Той е единственият опитен вратар, останал с контузии в пръста на Ремко Пасвир и Джей Гортър, което накара Аякс също да реши да създаде опитен дубльор за Робин Руйтер. Старият познайник на Тен Хаг вече тренира с треньора на вратарите на Аякс днес. Тази седмица ще се проведе по-нататъшно разследване на краткосрочното наемане.

Освен Онана, всички погледи бяха насочени към левия бек Оуен Уиендал, който е голям кандидат да замени Николас Талиафико, който нетърпеливо ще напусне следващото лято. Въз основа на първото му полувреме това няма да е така. Wijndal трудно можеше да се справи с бързия и услужлив Антъни. Голът се възстанови донякъде през второто полувреме, точно като останалите звезди на AZ. Но това не доведе до сериозни възможности за дълго. Остана вълнуващо, защото Аякс не знаеше какво да прави с моретата от пространства в половината от А до Я. Дори заместниците Николас Талиафико (рекламодателят) и Дейви Класен (първо място) дадоха на AZ удара с нокаут.

Реферът Сердар Гьозюбююк беше зает, защото и двата отбора бяха много ядосани.

Реферът Сердар Гьозюбююк беше зает, защото и двата отбора бяха много ядосани. © ANP

Фактът, че полуфиналите рядко се оказват голям мач, ще бъде основен проблем в частност за Аякс. Въпреки крехкото впечатление, че е фаворит за титлата миналата седмица, този клуб достигна до 27-ия финал в клубната история и третата финална битка в последните три издания завърши по практичен начин. В истинска репресия срещу ПСВ Айндховен, опоненти на финала за първи път от 2006 г. насам, амстердамците се насочват към спечелването на 21-та купа.

Дотогава има много залог за Аякс. Срещу Бенфика и Фейенорд, наред с други, бляскавата амбиция да надмине дубъла от миналия сезон трябва да придобие повече форма. и AZ? След прекъснатата поредица имаше Ередивизия, където Фейенорд отново беше насочена, и Конферентната лига, където очаква отборът на Бодо Глимт, за да разведри футболната година.

Душан Тадич след достигане до финал за купата.

Душан Тадич след достигане до финал за купата. © Pro Shots / Джаспър Руе

Предупреждение за гол за купата на KNVB
Никога не пропускайте гол: Инсталирайте Goal Alert безплатно Получавайте известие и видео за всеки гол от избрания от вас клуб в рамките на пет минути по време на мачове. Всички често задавани въпроси относно предупреждението за цел с един поглед.