Аякс отново е по-силен от Шахтьор, Утрехт губи от АЕК | футбол

След победата с 3-1 във вторник на „Йохан Кройф Арена“, отборът от Амстердам беше много силен с 3-0 в спортния комплекс „Де Тукумст“ в сряда.

Треньорът Алфред Шрьодер даде шанс на резервната скамейка във вторник и на няколко младежи във втората среща. Тристан Гауър откри резултата от ъглов удар на Кенет Тейлър. След почивката резервата Наси Онуфар отбеляза две попадения.

Аякс ще играе с ПСВ Айндховен в мач от мащаба на Йохан Кройф в събота.

Утрехт – АЕК Атина

Утрехт загуби предпоследния си предсезонен тренировъчен мач. На Alkmaarsche Boys Arena AEK Athene се представи малко по-добре: 0-1. Единственото попадение падна след второто полувреме на Леви Гарсия. Националът на Тринидад и Тобаго в гръцки сервиз почти стигна до успех през първото полувреме, но ударът му от фаул срещна напречната греда. В последния етап вратарят на АЕК Гиоргиос Атанасиадес блокира изравнителния гол на Мимун Махи.

В АЕК Нордин Амрабат сподели последните 45 минути. Той ще остане в списъка с желания на треньора на Утрехт Хенк Фрейзър. Германското придобиване беше Боздоган, който все още липсваше в Алкмаар. Той беше нает от Шалке 04 като възможен заместник на Куинтен Тимбър, който може да се нарече Фейенорд, тъй като последните подробности са уточнени.

ФК Утрехт ще приключи предсезонната подготовка за Ередивизи в събота с мач срещу Шахтьор Донецк в Галгенвард. Приходите от този двубой ще бъдат в полза на украинските жертви на войната.

READ  Мечтаният сезон на Унион Берлин продължава срещу Аякс: „Лудостта продължава“ | футбол