Аякс приключва подготовката си с победа над Олимпиакос, победител в Лигата на конференциите

Карлос Форбс

Ноус Футбол

Готов ли е Аякс да се изправи срещу Войводина Нови Сад във втория квалификационен кръг на Лига Европа? Това е въпрос, на който все още не може да се даде отговор.

Шест дни преди първия мач срещу сръбския клуб, Аякс проведе тежък тренировъчен мач срещу гръцкия победител в Лигата на конференциите Олимпиакос. Аякс спечели с 1-0.

Те дойдоха в кулоарите като предпазна мярка

Треньорът Франческо Фариоли изпрати напълно различен отбор на терена в Дрил, Гилдерланд, ден след като победи Ал Васл, шампиона на ОАЕ, с 2-1. От състава на Амстердам превантивно отсъства защитникът Журел Хато заради дребни оплаквания.

В сърцето на отбраната Фариоли направи място за 18-годишния играч Диес Янсе, една от положителните изненади досега в подготовката. Де Зеу сформира дуо с хърватския национал Йосип Шутало.

Оуен Фендал, завърнал се от приключението си под наем в Антверпен, не успя да се наслади дълго на титулярното си място. Левият бек контузи лявата си ръка в дуел с гърка Георгиос Масурас и напусна терена принудително.

Точно преди полувремето Аякс поведе чрез Карлос Форбс: Кенет Тейлър взе топката в средата на терена, подаде я на Форбс и португалският нападател завърши топката.

Основната перка поддържа нула

След почивката Олимпиакос, с няколко добри резерви, беше много по-силен, но вратарят Ремко Пасвир запази мрежата чиста с няколко добри спасявания.

Сезонът всъщност ще започне следващия четвъртък срещу Войводина на Йохан Кройф Арена. Стивън Бъргойн и Браян Проби все още не са били там, точно както са днес. Международните играчи са в почивка до 29 юли.