Бендснейдер води до уникално място на подиума в Тексас: „Това е за дядо“

NOS Спорт

Мотоциклетният състезател Бо Бендснейдер достигна подиума в клас Moto2 за първи път в кариерата си. 24-годишният състезател от Ротердам завърши трети на GP на Америка в Тексас.

„Честно казано, нямам много думи за това“, каза емоционален наклонник. „Дядо ми почина преди два дни. Това е за него.“

„Беше дълъг път, за да стигна до тук. Затова съм толкова емоционален. Благодаря на баща ми и дядо ми, те ми помогнаха днес.“

Още в плейофите Бендснейдер показа, че е в страхотна форма с най-доброто си постижение за сезона. В неделя му беше позволено да започне четвърти на втора редица.

Той не успя да превърне тази позиция в добър старт и падна до четиринадесето място. След това започна да напредва. Водачът на отбора на Pertamina Mandalika е карал един състезател след друг. В последния завой Бендснейдер спечели още три места и завърши трети зад победителя Педро Акоста от Испания и италианеца Тони Арполино.

Бендснейдер вече два пъти е бил на подиума в Moto3. През 2016 г., годината на дебюта си, той завърши трети два пъти.

Veijer взима точките в Moto3

В Moto3 има повече холандски успехи в Тексас. 18-годишният Колин Вегере влезе в точките за втори път в три състезания. При откриването на сезона той беше дванадесети, а този път беше тринадесети.

READ  Nike разстройва Верстапен: „Иска да се възползва от известността и успехите на нашата марка“