Благодарение на Rabona Аризона изравни срещу Atalanta преди края на мача Zeewick

Аризона изигра достойно равенство срещу Аталанта у дома в събота следобед. Притежателите на Лига Европа бяха на път да спечелят с 1-2 на тренировка благодарение на автогол на Давид Мюлер-Волф и гол на Шарл Де Кетелаер, но малко преди края Лекуинсио Зефуик изравни: 2-2. Мачът беше отчасти посветен на завръщането на Teun Koopminerz в AZ Alkmaar. Италианската звезда получи добра смяна петнадесет минути преди края на мача

AZ получи първия шанс на стадион AFAS. Свен Мийнанс изигра добре Мартен де Рун и след това подаде на Трой Парот. Ирландецът отсече топката и стреля на косъм. В едно забавно първо полувреме и двата отбора бяха редовна заплаха пред вратата, въпреки че нямаше истински големи положения в началото.

След половин час игра вратарят Йерун Зут показа своя блясък, като отправи силен удар на Купмайнерс под гредата. Аталанта поведе и за малко да поведе отново чрез Копмайнерц, но бившият играч на Аризона стреля встрани. Тази съдба сполетя и Адемола Лукман, която беше точно пред Зоут.

Противно на очакванията Аризона поведе десет минути преди края. Мюлер-Волф изпрати отлично центриране към Трой Парот, който направи 1-0 със силен удар с глава. Аталанта обаче остава опасен, въпреки че Зут показа защо дойде в АЗ Алкмаар това лято. Ветеранът направи ново страхотно спасяване преди полувремето, този път от опит на Матео Руджери.

След почивката нищо съществено не се промени в игровата картина. И двата отбора можеха да отбележат гол, но Аталанта беше по-щастливият отбор. В средата на второто полувреме Адемола Лукман сам започна атаката. Нигериецът върна топката от резервата Мичъл Бакър и щеше да стреля встрани, но за негово щастие атаката премина през добрия играч Мюлер Волф: 1-1.

READ  Шампионът на F2 Биастри, след като замени последния сапун Рикиардо в Макларън | Понастоящем

Аталанта дори успя да поведе моменти по-късно, когато ъглов удар на далечната греда и студен на терена Де Китилари вкара отблизо: 1-2. Кулминацията на мача дойде петнадесет минути преди края, когато Копмайнерц беше изместен отстрани от треньора Джан Пиеро Гасперини. Халфът получи бурни аплодисменти от присъстващите в Алкмаар.

Няколко минути преди края Аризона успя да изравни. Класи подаде дълбока топка „като Пирло“ към Зеефуик, който се възползва от неразбирателство на Рафаел Толуи и Хуан Мусо и просто вкара: 2-2. Отбор AZ започна да търси победител, но въпреки необходимата заплаха, това не беше възможно.

Още новини

Още спортни новини

READ  Лидерът Willem II вижда, че ADO се приближава към трето поредно равенство | футбол