Ван Дайк претендира за отрицателна лидерска роля в първата загуба на Ливърпул

Събота, 6 август 2022 г. в 15:23 ч
Жорди Томасову• Последна актуализация: 15:27ч

Ливърпул започна новия си сезон във Висшата лига в събота следобед с равенство с Фулъм. хижа Изглеждаше, че са на път към изненадваща победа като докторант, като Александър Митрович даде преднина на Фулъм два пъти с двойно попадение. Отборът на Юрген Клоп успя да спаси точка от визитата на Крейвън Котидж благодарение на головете на резервата Нунес и Мохамед Салах: 2-2.

Клоп избра да постави най-доброто си попълнение Дарвин Нунес на резервната скамейка, точно както направи по време на битката за Community Shield. След това уругваецът направи разликата срещу Манчестър Сити (3-1) като резерва, но отново трябваше да даде приоритет на Роберто Фирмино. Освен Нунес, младият Сеп ван ден Берг също беше на пейката. От друга страна Върджил ван Дайк започна в титулярния състав, като това важи и за Кени Тите от Фулъм, който играеше ролята на десен бек. Митрович вкара 43 гола в турнира през миналия сезон и имаше възможността да се докаже отново на най-високо ниво срещу Ливърпул.

Домакините затрудниха Ливърпул в първата компания с постоянен натиск. доведе до небрежна загуба на топка червенОт което Фулъм първоначално не се възползва директно. След повече от половин час преднината на тима на треньора Марко Силва беше реалност. Неескенс даде Кебану на Тити, който се изпари по десния фланг. Задникът имаше персонализирано центриране у дома, което позволи на Митрович да вкара с глава далечния ъгъл: 1-0. Ливърпул се надяваше да изравни преди края на първото полувреме, но Луис Диас нацели гредата от труден ъгъл.

READ  Най-добрият боец ​​на Plazibat печели отново убедително и продължава да поиска дуел с Verhoeven| друг спорт

Ливърпул претърпя сериозен провал веднага след почивката, когато Тиаго Алкантара трябваше да спре двубоя поради контузия в подколянното сухожилие. Референцията на Клоп беше да включи Нунес в класа, както и Харви Елиът. След това гостите бяха освободени невредими, след като Кебану почти удвои разликата с удар в гредата. През второто полувреме Ливърпул все по-успешно връщаше Фулъм в собственото си наказателно поле. Нунес беше този, който най-накрая доказа стойността си още веднъж като нова покупка. Там, където за първи път се изправи срещу вратаря Марек Родак зад неговия изправен крак, той беше точен след няколко минути по същия начин при пас на Мохамед Салах: 1-1.

Ливърпул изглеждаше в състояние да продължи напред веднага, но Върджил ван Дайк принуди Ливърпул да започне отначало. Централният защитник Митрович се възползва, след което реферът Андрю Мадели вкара топката в наказателния удар. Сръбската голова машина не се провали в директния двубой с Фабиньо: 2-1. Десет минути преди края на мача гостите отново изравниха, след като Салах за късмет получи топката в краката си и успя да се подхлъзне лесно. В добавеното време Ливърпул беше близо до пълната плячка чрез Джордан Хендерсън, който удари гредата с далечен удар.