Ван Калмтот завърши JP Detroit в стената поради грешка в управлението в последната обиколка | Понастоящем

Ринус ван Калмтот не завърши Гран при на Детройт в американски IndyCar. Холандецът кара до стената в последната обиколка и губи 10-то място. Беше оценен с шестнадесет.

21-годишният Ван Калмут се плъзна право в стената за последните седемдесет обиколки на тежкия Bell Isle of Street. „Наистина съм разстроен за това“, каза той. „Това беше погрешна посока от моя страна, мога да го съкратя.

„Толкова е жалко, че този уикенд завърши по този начин. Искам да се извиня на Ед Карпентър Рейсинг и всички механици, защото трябваше да завърша 10-и. За щастие можем да започнем отново следващия уикенд.“

Ван Калмут катастрофира рано в Indy 500 миналата седмица. Вичай, който стартира от трети в известното състезание, се оттегли след 39 от 200 обиколки, когато загуби контрол във втория завой.

Победата в Детройт отиде за Уил Пауър в неделя. Австралиецът изпревари американеца Александър Роси и новозеландеца Скот Диксън.

В генералното класиране Ван Калмут се класира на тринадесето място след седем от седемнадесет мача. Той изостава на 107 точки от Бауер, който пое шведа Маркъс Ериксон.

За потребители на приложението: Щракнете върху туит, за да видите снимки от катастрофата на Ринус ван Калмут.

READ  Фейенорд започва мача от Шампионската лига срещу Атлетико | С футболна мента