Видео – Кристиано Роналдо е ядосан след смяната: „Защо аз?“ | футбол

Германецът реши след 70 минути да замени португалската звезда с защитник Хари Магуайър и е ясно, че Роналдо не беше доволен от това. Той каза: Защо аз? Рангник каза за проповедта на Роналдо за смяната.

36-годишният португалец седна на дивана и мрънкаше и ядосано хвърли тренировъчното си яке на пода. Отстрани Роналдо наблюдаваше как съотборниците му решават мача. Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд отбеляза трети гол.

„Казах на Кристиано: „Слушай, трябва да взема това решение за доброто на отбора“, каза Рангник.

„Същата ситуация беше преди пет дни срещу Астън Вила. Тогава ние също поведехме с 2-0 петнадесет минути преди края на мача, но ги оставихме да се върнат на 2-2. Не искахме да направим същото грешка. Така че реших да играя с петима мъже отзад. И той доведе един бърз нападател на крилото с Рашфорд. Това беше правилното решение. Кристиано явно не беше доволен, той е голмайстор и винаги иска да бъде на терена. Но трябваше да играем с натиск, имахме нужда от нови крака и силни удари с глава. Когато вкарахме гола Трети, аз също казах на Кристиано: Разбирам, че искаш да вкарваш голове, но ако си треньор след няколко години, ще вземете същото решение. Не очаквам да се прегърне, но със сигурност нямаме никакви проблеми един с друг.“

Покажи файла тук Класиране, резултати и програма във Висшата лига.