Вилем II грабва сламката срещу Vitesse и довежда битката за изпадане до точката на кипене на футбола

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Въпросът е дали смяната ще дойде навреме. В сравнение с поражението с 4-0 в Go Ahead, отборът на Тилбург претърпя трансформация. Сега изведнъж се появи борбеният дух, необходим за избягване на изпадане. Ако Вилем II успее да продължи тази серия, все още има перспектива. След мача срещу ПСВ играчите на Тилбург все още играят с Херакъл (у дома), Кембър (гост) и Утрехт (у дома).

поддържа

Няма да зависи от феновете. Феновете на Willem II се събудиха рано за късната закуска. Отборният автобус беше посрещнат с фойерверки при пристигането си на стадиона. Футболистите прекараха нощта в Джелси-Рейгън, изглеждайки перфектни в началото. Там видяха, че PEC Zwolle победи RKC Waalwijk, което направи ситуацията с номера на Tilburg по-опасна напоследък. Феновете се събраха пред дома на уволнения треньор Йорис Матисен, който живее близо до стадиона.

Витес, който загуби с 0-3 у дома от Вилем II, пропусна редица ключови играчи. Сред тях бяха Максимилиан Витек, Яно Гбохо, вратарят Йероен Хуйен и Николай Баден Фредериксен. Треньорът Томас Лийч трябваше да се хареса на младежите. Например Милано Йонатанес, истински играч на Арнем, беше за първи път в избора на мача. Дадоха му осем минути игрово време.

Треньорът на Вилем II Кевин Ховланд.

На Вилем II капитанът Пол Лалонче с мускулни травми получи титулярно място за първи път след мача срещу Спарта на 13 февруари. Беше за сметка на Даниел Кроули, който пристигна на зимната ваканция. Така че по-малко футбол, но гъвкав и убийствен халф. Това бяха мотивите на треньора Кевин Ховланд, който за пореден път посочи, че Тилбергер трябва да играе с ножа между зъбите.

READ  Team DSM води холандски играч на Giro d'Italia с Tossfeld | Колоездене

Играйте, за да спечелите

Вилем II игра за победата. Ховланд изостави системата с трима централни защитници. Матс Колерт отново получи атакуваща роля отляво, а Дерек Кон игра на позиция ляв бек. Отборът на Тилбург напредна в рамките на четири минути след силен старт. Лерой Осо засече атака. Джиз Хорнкамп, който отбеляза само два гола в дебюта си срещу RKC, отбеляза добре.

Витес, който все още играе на шесто място, постепенно пое начело. Това не доведе до много шансове преди почивката, въпреки че играчите на Тилбург имаха пълни ръце за бързия Лоис Опенда. Постоянната заплаха накара втората компания да се страхува от най-лошото.

разочарован Витес

Вилем II също беше много по-ярък през второто полувреме. Във Vitesse разочарованието нарасна. Джейкъб Расмусен, Сондри Тронстад и Ричедли Базор получиха бърза последователност. След това Базор изрита недоволна топка, докато лекуваше контузията на Тилбург и избяга от червената. Всичко това не помогна на мача Витес.

Witesse не беше в Тилбург.

Отборът на Арнем отново започна да играе футбол едва в средата на второто полувреме, като Хорнкамп и Макс Свенсон страдаха от крампи. Това показа колко сила е необходима за всичко. Дори нападателят трябваше да бъде сменен. Витес избута Вилем II в собствената си половина. С няколко разправии топката винаги беше добра за Тилбергер, който ценеше ценената преднина.