Висер отново спечели извън медали на Европейското първенство, като завърши пети във финала на 100 м с препятствия

Надин Висер

Новини Спорт

След като завърши четвърта поред, Надин Висер за пореден път не успя да спечели медал на 100 метра с препятствия на Европейското първенство на открито. Холандският рекордьор завърши пети във финала, който се проведе в Рим в събота вечерта, с време 12.72 секунди.

Това беше най-доброто представяне за сезона, но не достатъчно бързо, за да се доближи до медалите. Европейската титла отиде при 23-годишната Сирена Самба-Майела от Франция. Тя спечели с рекорд на шампионата: 12.31 секунди.

Във финалната битка медалите бързо изчезнаха. „Чувствах, че съм в по-добра форма“, помисли тя през потта си. „Както и да е, това е най-бързото ми време този сезон, но очаквах да мога да се боря за медали. Но бягането тук е странно.“

Maayke Tjin A-Lim не стигна до финала. Спънах се на полуфиналите.

Висер завършва пети във финала на 100 метра с препятствия със „странна скорост“.

Висер чака години наред за индивидуална награда на голям международен турнир на открито. На закрито (60 м с препятствия) тя вече спечели злато, сребро и бронз през последните години, но на открито на 100 м с препятствия никога не успя да се качи на подиума на Европейско първенство, Световно първенство и Олимпийски игри.

Имаше крайни места в тези турнири, но не и истинска награда. Например, тя завърши пета на олимпийския финал в Токио преди три години, на косъм пропусна отличията, когато завърши четвърта в Мюнхен преди две години, завърши шеста на финала на Световната купа в Доха през 2019 г. и завърши седма в първия си етап . тя има. Финал на Световната купа 2017.

READ  Макс Верстапен играе на живо в Барселона в сряда | моторни спортове

Бивш седмобойец

Висер започва кариерата си като състезателка по седмобой, но под ръководството на Барт Пенема тя все повече се развива в специалист по бягане с препятствия. През 2022 г. Висер прекрати сътрудничеството си с Pennema и продължи в Babendaal под ръководството на швейцареца Laurent Meoli, архитектът на холандския успех на 400 метра.

Това не доведе до най-доброто й представяне на Световното първенство в Будапеща миналата година, където достигането до полуфиналите беше последната й точка. Всъщност това й се случи през 2022 г. в Юджийн.

В Рим трябваше да се случи досега. След като завърши четвърта в последните две издания на Европейското първенство, тя даде всичко от себе си, за да вземе медал в събота. Тя беше извинена от участие в първия кръг и започна турнира на полуфиналите. С второ място тя си осигури място на финала.

По-малко подготовка

Висер имаше по-слаба подготовка за Европейското първенство. След добри тренировъчни лагери в Южна Африка, тя се отправи към Доха, за да играе мач от Диамантената лига. „Бях в добра форма, но там се разболях. Там се обезводних напълно. Последствията отнеха много време.“

Фокусът на специалиста вече е изцяло върху олимпийските игри. „Сезонът все още е дълъг и аз съм уверен. Щастлив съм, че отново съм здрав. Трябва да продължа да надграждам към Париж.“

Докторът е много доволен, след като завърши пети в седмобоя: „Наистина много доволен от него“

Младата състезателка по седмобой Софи Доктър завърши състезанието по седмобой на пето място с 6418 точки. 21-годишната атлетка изненадващо спечели бронз на тазгодишното Световно първенство на закрито и отново направи добро многостранно състезание в Рим.

READ  Макс Верстапен и принц Бернхард достигат Quote 500

Първият ден беше силен, вторият ден беше добър с добър личен рекорд в хвърлянето на копие (47.17 метра). Тя не можа да участва в битката за медал. Олимпийският шампион Нафисату Тиам от Белгия спечели с голяма преднина с 6848 точки и си осигури билет за Олимпийските игри в Париж след две години контузии.

Олимпийските игри

Докторът почти сигурно ще отиде на олимпиадата. Тя не изпълни квалификационните изисквания в Рим, но в момента е класирана достатъчно високо в международната ранглиста, за да стартира във френската столица заедно с Анук Ветер и Ема Остервегел.

В Рим тя не се интересуваше от изискването за квалификация от 6480 точки. „Не очаквах да стигна дотук. Не очаквах и да премина 6400 точки. Така че съм много доволен от този резултат. Все още не смея да мисля за Париж“, каза той откровено.

Пет километра за трети път за Якоб Ингебригцен

Норвежецът Якоб Ингебригтсен за пореден път потвърди ненадминатите си качества в бягането на 5000 метра. След 2018 и 2022 г. той отново спечели европейската титла. Той ясно надмина британеца Джордж Милс в надпреварата за скорост.

Тримата холандци в състезанието не успяха да направят хватка. Махди Абди Али беше най-добър на девето място. Майк Фобин напълно се срина на последния етап и завърши 18-и. Тим Вербаандерт стигна до 27-ото и последно място.