Волейболистите започват решаващата Лига на нациите с победа над България

Марит Джаспър

NOS игра

Холандските волейболисти започнаха страхотно в Лигата на нациите, като този сезон до голяма степен се фокусира върху последните олимпийски билети, които все още не са раздадени. България загуби първия мач с 3:0.

Победата е от решаващо значение за Холандия, тъй като загубата може да означава загуба на няколко точки в световната ранглиста. И ако искат да се класират за Олимпийските игри в Париж, Холандия ще трябва да се опита да завърши на десето място в световната ранглиста.

Националният селекционер Феликс Козловски трябваше да се справи без Ника Далтероп срещу България, който игра финал на Шампионската лига с италианския си клуб Веро Вали Милано преди седмица и ще получи почивка за първата седмица от Лигата на нациите.

Също така холандският отбор беше в пълен състав в Анталия, Турция. Сара ван Алън, която влезе в холандския отбор миналото лято, започна като плеймейкър. Anne Buijs също започна състезанието. Тя се върна в оранжево след лято без волейбол.

READ  Гигаватов напредък: Huasun и INERCOM разработват соларни проекти в България

Настройте лесен за Orange

Отборът на Козловски трябваше да се бори за точки в ранната фаза на първия сет срещу България, която изоставаше с десет места в световната ранглиста. Българите парираха няколко атаки на холандците, но с мощни атаки на Селесте Блек и Богес се натрупа преднина.

Атака на Селест Блек срещу България

Благодарение на грешки на България и силна игра в защита на холандския отбор, Холандия продължи да увеличава преднината си. В крайна сметка първият сет бе спечелен лесно с 25-14.

Във втория сет Холандия за кратко се оказа на пасив, но с помощта на опитния Beauges това се превърна в преднина. Плеймейкърът Ван Алън понякога злоупотребяваше с блока на българите, позволявайки на нападателите да печелят точки. Ас на Марит Джаспър направи сета 25-20 в полза на холандката.

България започна добре и третия сет. Холандия трябваше да отвърне на удара, но беше малко по-трудно от втория сет. Холандия поведе за първи път при 20-19, а след това тимът на Козловски се отдръпна от българите. Играта беше спечелена с 25-22.

Турция е следващият противник

Следващият мач за Холандия е насрочен за четвъртък от 19 часа холандско време. Тогава съперник беше Турция, която е номер едно в световната ранглиста.