Временният треньор на Суринам Уинтър изпитва затруднения в тренировъчния мач с ПЕК Зволе в момента

Суринам претърпя тежка загуба в понеделник в закрит тренировъчен мач срещу BEC Zvol на Keokin Campion. Отборът на временния национален селекционер Арън Уинтър загуби с 5:0 в Цволе.

Суринам успя да запази добро ниво през първото полувреме, но след почивката PEC отбеляза пет гола. Чарди Ландо удари два пъти в средата на второто полувреме, след което Райли Римнет (на два пъти) и Дийн Йесен определиха крайния резултат.

Няколко бивши играчи от Ередивизи взеха участие в Суринам, включително Уорнър Хан, Риджчиано Хапс, Кенет Паал и Диего Бисесвар. Това беше първото поражение на Натио под командването на Уинтър. Страната спечели демонстративен мач срещу Никарагуа (2-1) в Алмере в четвъртък.

Сега Суринамската футболна асоциация трябва да реши дали иска да продължи със зимата. Бившият полузащитник бе назначен в началото на септември като временен наследник на Стенли Минзу, който замина за китайския Пекин Гуан.

В PEC Сам Керстен отбеляза минути игра за първи път от девет месеца. 24-годишният бранител е напълно възстановен от контузия в коляното. Кирстен игра през първото полувреме и беше заменена от треньора Дик Шрьодер през първото полувреме.

В момента PEC е лидер в дивизията Kitchen Champion с деветнадесет точки от осем игри. Клубът изпадна миналия сезон, като завърши миналия сезон в Ередивизи.

READ  Огромният джакпот от лотарията е на стойност 1,13 милиарда долара в Съединените щати