Гьотце, Тер Щеген и Тее най-накрая имат наследници: германците печелят Европейското първенство U17

Футбол NOS

Германският талант победи защитаващия титлата си Франция на финала на Европейското първенство до 17 години

Германия спечели Европейското първенство по футбол до 17 години. А на финала, който се проведе в Будапеща, защитаващият титлата си Франция беше победен с дузпи (5-4). След 90 минути резултатът беше 0:0.

За германците това е първа обща победа от 2009 г. насам, когато беше с играчи като Марк-Андре тер Щеген, Марио Гьотце и настоящия нападател на PEC Zwole Ленарт Тайе.

бягство от

Германия избяга от светкавично бързо натрупване след около двадесет секунди в петък вечер. Максим Дал почти центрира френски в собствената си врата, но за негово облекчение видя как топката изчезва над вратата чрез вратаря Макс Шмид.

Това каза всичко за първото полувреме, което беше много разочароващо. Едва след почивката двата тима получиха шансове да открият мача.

А Франция заплаши два пъти в рамките на минути. Резервата Янис Исуфу се сблъска с вратаря Шмид, а миг по-късно Тедиам Гомес отправи далечен удар.

Ноа Дарвиш трябва да се справи сериозно

Десет минути преди края на мача германският резерва Бенс Дардай, син на треньора на Херта Пал Дардай, уцели свободен удар в долната част на гредата.

Голът не беше неизбежен в последния открит етап, така че дузпите бяха изпълнени веднага след това.

Фоде-Села не успя да помогне на французите за европейската титла в серията, след като по-рано фаулира Ноа Дарвич. Сцила видя, че залогът му се обръща от Шмид, оставяйки Германия жива.

Помощна роля

Холандия изигра поддържаща роля в този европейски турнир, като загуби от Англия (4-1) и Швейцария (2-0) в груповата фаза. Единствено срещу Хърватия той взе точка (1-1).

С елиминацията приключи поредица от пет европейски първенства, на които оранжевите избягаха от груповата фаза. През 2016 г. полуфиналите бяха последният мач, а през 2017 г. бяха четвъртфиналите. Следват две титли (2018 и 2019) и място на финал (2022).