Десеткратният победител Надал отново получи контузия на крака и загуби в Рим | точно сега

Рафаел Надал вече отпадна в третия кръг на Мастърс турнира в Рим в четвъртък. Защитаващият титлата получи контузия в стъпалото в мача си срещу канадца Денис Шаповалов и падна в три сета.

35-годишният Надал загуби с 6-1 5-7 2-6 от 12-годишния Шаповалов и загуби за трети път този сезон. Мачът на чакъл в италианската столица продължи повече от 2,5 часа.

След първия сет Надал гледаше пътя си към обикновена победа, но във втория сет Шаповалов се възстанови. Номер шестнадесет в света веднага си пое дъх. Той все още го предаваше, но в дванадесетия гейм удари отново и форсира решаващ сет.

Надал веднага дойде преди счупването, но след това кракът започна да го боли все повече и повече. Испанецът беше видимо раздразнен от хода и взе само десет точки и трябваше да допусне третата мачбола. Шаповалов ще срещне норвежеца Каспер Рууд на 1/4-финалите.

За Надал контузията, която го остави извън игра в продължение на месеци миналата година, е сериозен хендикап в подготовката за турнира на Ролан Гарос, който започва след десет дни. Въпросът е дали световният номер четири ще тества навреме за Големия шлем в Париж.

Надал печели Мастърс шампионата в Рим десет пъти. В допълнение към миналата година, победителят е печелил Големия шлем 21 пъти през 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013, 2018 и 2019 г.

Денис Шаповалов ще срещне Каспър Ръд на 1/4-финалите.

снимка: Агенция за защита на околната среда