Де Роой и Ейбрахам носят холандското знаме на откриването на Параолимпийските игри

Даниел Абрахам (вляво) и Карина де Роой

Nous велосипеди

Баскетболистката в инвалидна количка Карина Де Роой и колоездачът Даниел Абрахам бяха избрани да носят холандското знаме по време на церемонията по откриването на Параолимпийските игри. Това ще бъде нейният шести мач с Де Ройг, а Ейбрахам участва за трети път.

Параолимпийските игри в Париж официално се откриват в сряда вечерта, 28 август, с церемония по откриването на Шанз-Елизе и площад Конкорд.

Де Ройг ще изиграе първия си мач с холандския национален отбор в петък, 30 август, а Абрахам ще играе за първи път на следващия ден. След това преследването ще започне на пистата. Следващата седмица той също ще кара часовник и шосейно състезание.

Параолимпиадата продължава до неделя, 8 септември.

Снимка от церемонията по откриването на Шанз-Елизе

44-годишният Де Роой я счупи през 1999 г. по време на тренировка по гимнастика. Тя претърпя травма на гръбначния стълб и след това се съсредоточи върху баскетбола в инвалидни колички.

De Rooij е член на холандския отбор от 2001 г. и всъщност е играл на холандските Параолимпийски игри през 2004 г. в Атина.

Де Роой спечели бронз с отбора си на Олимпийските игри в Лондон и Рио. Преди три години тя спечели златото в Токио. Отборът на Холандия, който е европейски и световен шампион, е един от фаворитите за спечелването на титлата в Париж.

Гледайте видеото по-долу, за да видите как холандски баскетболисти в инвалидни колички спечелиха златото в Токио:

2021: Баскетболисти в инвалидни колички печелят злато в Токио

Роденият в Еритрея Абрахам (39) беше в Холандия за първи път през 2016 г. Като гражданин без гражданство колоездачът се състезава в шосейното състезание и печели златото по драматичен начин. По пътя към третото място двамата лидери претърпяха инцидент малко преди края и Ейбрахам продължи да претендира за златния медал.

READ  Мъж беше арестуван в Испания по обвинение в тормоз над репортер на живо по канала

Впоследствие Ибрахим е посветен в рицар и година по-късно получава холандския си паспорт.

В Токио Ейбрахам, който страда от крак назад, спечели златния медал. След това го направи в индивидуалното състезание по часовник. Той спечели бронзов медал в шосейната надпревара.