Директна Ередивизия: ФК Гронинген удивителна победа над NEC ten | футбол

Следете всички дуели в холандската лига чрез Нашето табло С голмайстори, класиране и изчерпателна статистика.

RKC Waalwijk – Heerenveen SC

Във Waalwijk No. 14 RKC получава No. 13 SC Heerenveen.

Гронинген – НЕК 4-3

Особено зрелищен двубой в Грьонинген, където в рамките на половин час бяха отбелязани пет гола и беше раздаден червен картон. NEC изглеждаше на път да спечели с десет, но след две късни поражения Романо Постима стана най-големият човек във ФК Гронинген.

Спарта – Гой Ейгълс 1-0

Адил Усар помогна на Спарта Ротердам да постигне важна победа в битката срещу изпадането от Ередивизия. Капитанът отбеляза единствения гол в първия мач срещу Go Ahead Eagles (1-0). Той се разписа в 68-ата минута с пас на Вито Ван Крой.

Камбур Леуварден – Аякс 2-3

Аякс се завръща отново с ужас в Ередивизия. След комфортна преднина с 0-2 преди почивката, Камбур се върна след почивката, след което Райън Грейвънбърч си осигури победата със световен гол.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Основният претендент на Аякс за националната титла, ПСВ Айндховен, ще влезе в сила едва в неделя, когато ФК гостува на Утрехт. Останалите активни клубове в Конферентната лига – Аризона (у дома на Твенте), Фейенорд (от БЕК Зволе) и Витес (от Херакъл Алмело) също играят в неделя.

Има и някои интересни мачове, насочени към мачове от плейофите, като Спарта Ротердам – ​​Go Ahead Eagles в събота и Fortuna Sittard – Willem II в неделя. Това беше притеснение за Tillburgers тази седмица, след като треньорът Фред Грим беше уволнен, а старши треньорът Йорис Матисен беше отстранен.

READ  Гордият Нюи: „Една от по-лесните ми титли“