Дони ван де Бийк вижда, че Евертън удари шамар на Манчестър Юнайтед | футбол

Отборът на гостите отново направи лоши неща в битката за Шампионска лига. Това беше добре дошла победа за домакините в битката за изпадане.

За щастие 21-годишният Антъни Гордън от младежката академия на Евертън отбеляза победния гол на Гудисън Парк. Половин час по-късно той блъсна от границата на наказателното поле и топката изчезна зад вратаря Давид де Хеа през тялото на капитана на Юнайтед Хари Магуайър.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

В Юнайтед Кристиано Роналдо изигра целия мач, но не успя да отбележи, въпреки че имаше добър шанс в наложеното време. Контузеният Фред беше заменен през първото полувреме от Пол Погба.

Юнайтед преживява лошо представяне в английската Висша лига. Само три от последните девет мача в лигата са спечелени. Поради лошото представяне Юнайтед заема седмо място, докато претендентите все още могат да излязат за четвърто място този уикенд.

Евертън увеличи преднината си пред Бърнли, който е 18-и, до 4 точки. В сряда Евертън загуби с 3-2 от опонента си, преди да изпадне.

Следете всички мачове от английската Висша лига чрез Нашето табло С голмайстори, класиране и изчерпателна статистика.