Европейско първенство за младежи Историческа победа на България! Отчет ден по ден

Тази страница докладва за EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2022 в Петрич, България от 27 юли до 3 август.

Текст: Rianus Jennissen (освен ако не е посочено друго)
Редактиране: KNBB
Снимки: EPBF
Изображения без лого: Rienus Gennissen

3 август 2022 г

Общо класиране на холандските юноши в Петрич България: 5x злато, 1x сребро, 1x бронз

Още веднъж Jong Oranje/TeamNL показа най-добрата си страна през последния ден. Яник Понгърс и Джолиен Шурман отново спечелиха златото, този път в кралската топка № 9, за да завършат историческото Европейско първенство за младежи с бронзов медал за женския отбор.

За съжаление Sonny Hackmans беше в по-слаба форма от вчера и загуби на четвъртфиналите. Джолион успя да спечели истински трилър, като Яник постигна лесна победа. Джолиън поведе в полуфинала и не изпусна водачеството. Съперникът на Яник излетя като ракета, но Яник успя да запази хладнокръвие и да поведе в надпреварата от хълм до хълм.

Юлиан Шурман беше аутсайдер във финала с 9 топки, но нямаше нищо забележително по време на мача. Жестоко тя взе голяма преднина. Опозицията се бореше малко, но след като пропусна 9-топката, Джолиън си осигури титлата.

Яник влезе във финала като комета, но след няколко нещастни момента и това бързо беше изравнено при 4-4. Яник беше този, който възвърна доминацията си след таймаута и взе титлата.

След такива финали жените все още трябваше да играят полуфинали. Адреналинът все още беше в кръвта и съперниците търсеха реванш. За съжаление не успяхме да обърнем прилива и завършихме 3-ти.

Можем да кажем, че имахме много успешно Европейско първенство, където бяхме големи победители медални позиции.

Ние сме много горди с отбора. Те ни показаха какво можем.

След медалите отново ни позволиха да направим традиционно гмуркане, този път не в реката, а в басейна на хотела.

––

2 август 2022 г

Следващият ден…

След исторически ден, днес играхме от 9 топката до последните 8 с разнообразни удари.
И женският отбор също беше допуснат до участие отново.

READ  Американски Корона Вирус: Със сблъсъка на Omigron и ваканционните програми, откриването на теста Govit-19 сега е борба в Съединените щати.

Всички ние все още бяхме представени в 9-топката, за съжаление Мика ван Беркел, Тара Верхаарен и Меган Редмекерс не можаха да достигнат нормалните си нива, което доведе до индивидуално Европейско първенство, което ги очакваше.
Яник, Джолиен и Сони успяха да стигнат до четвъртфиналите, където Сони можеше да се състезава индивидуално за първия си медал от Европейско първенство.
Мачът срещу Феликс Фогел беше добър и го изведе на четвъртфинал за първи път.

След 9-болката отидохме на вечеря с групата в уютния басейнен център на Петрич. Храната беше вкусна, но скоро започна подготовката за срещата срещу швейцарките.
Тара успя да си отмъсти и да спечели убедително с 6-3, а във вълнуващ мач с 8 топки Джолиън трябваше да остави победата на швейцареца, изисквайки дузпи, за да премине към полуфиналите.
По време на тренировъчния лагер бяхме обучени за сценария на дузпите и стратегията, която ще използваме.
При резултат 3-0 и само една пропусната топка от Холандия, реферът изрече думите „отборът на Холандия победител“.
Дори и да върви към златния цвят, медалът е сигурен.

Утре е последният ден от Европейското първенство – отиваме за четири златни медала!

–––-

1 август 2022 г

Young Orange пише история с 3 x злато за 1 ден

Денят започна в 9 опашка, където започнахме добре. Но днес се проведоха четвъртфиналите, полуфиналите и финалите.

Джолиан Шурман, Яник Бонкерс и Мика ван Беркел отговаряха на условията.

Джолион имаше трудности с германския си съперник на четвъртфиналите, но показа много високо ниво на полуфиналите и особено на финала. Мика беше невероятно силен в четвъртината и особено в полувремето и успя да накаже всички грешки. На финала беше още по-вълнуващо, но той се успокои след грешката на съперника си. Яник направи безпрецедентно вълнуваща игра на полуфиналите, но не се интересуваше от съперника си на финала.

Три златни медала за един ден е уникално за холандския пул и не е виждано досега. Голям поздрав за играчите на Jong Orange!

Въпреки че състезателите със сигурност вкараха топките и направиха лъвския пай за постигането на тези постижения, безпрецедентната поредица от успехи не бива да се пренебрегва като почит към треньорския щаб на TeamNL на Ройс Йенсен, Джон Рембе, Хюго Дувенвортен и Олесия Била. . Насладете се, препоръчваме класически филми за басейн!

READ  Искат затвор за българи, примамили жена да проституира чрез бране на ягоди.

Текст и снимка: Мортен Комбринк

–––-

31 юли 2022 г

Възстановяване с 10 топки, 8 топки се вижда без портокал на сцената

След лош ден за TeamNL, днес направихме хубава междинна стъпка към повече!

Яник Бонгерс, Джолиан Шурман и Мика ван Беркел стигнаха до четвъртфиналите на 8-ма топка. Sonny Hackmans стигна до фазата на директните елиминации, но не достигна в решаващата стойка. Tara Verhaaren и Megan Rademakers пропуснаха нокаутите, въпреки че играха добре.

Турнирът с 9 топки започва утре и следобед сядаме да аплодираме тримата четвъртфиналисти.

Междувременно EPBF отново се забавлява с добри представяния на нашите спортисти и треньори!

–––-

30 юли 2022 г

Празник с две ярки точки

За съжаление полярните богове не са за TeamNL днес.

Меган, Тара, Сони и Мика загубиха индивидуалните си мачове и загубиха от Полша в отборното състезание. Джолиан и Яник спечелиха своите четвъртфинални мачове утре.

Дано утрешният ден донесе още добри новини и да се качим на подиума с още два златни медала.

Общо взето ден по-късно можем да кажем: „За щастие все още имаме снимки“.

––––-

29 юли 2022 г
Петък в първия ден от финалите

Яник Понгърс спечели сребърния медал в първия медален ден. За съжаление не е цветът, на който се надявахме, но все пак добро представяне от Yannick.

Дневни смесени резултати. Мика ван Бергл за съжаление загуби първия си четвъртфинал на Европейското първенство. Но това преживяване е още една стъпка. Sonny Heckmans се върна от загубата си в първия кръг, за да спечели втория си двубой.

Megan Rademakers и Tara Verhaeren имаха мач с различни шансове за победа, като Tara влезе от дясната страна на резултата. Julian Schurmann игра добре и спечели първия си кръг.

READ  Робен в България: "Трябва да отдадем уважение"

Утре ще бъде натоварен ден за всички и момичетата ще изиграят първия си отборен мач.

28 юли 2022 г
По традиция 14.1 е в програмата на първия ден на Европейското първенство за младежи

Жените все още имаха един почивен ден, докато мъжете можеха да отидат на работа веднага. Soni беше отстранен след тежко равенство и се съсредоточи върху топката 10. Яник направи най-големия брейк от всички младежи в Ден 91 и показа, че може да спечели златото. Мика започна силно, но имаше трудна втора игра, но също така показа, че е кандидат за злато сред учениците в 16-финалите. Той не пропусна нито един удар от своя финландски съперник с много добра и зряла игра.

Утре жените започват своя турнир с 10 топки, като Яник и Мика играят на четвъртфиналите си.

Ден с много релакс, но изтощителни дейности!

27 юли 2022 г

Готови сме!

След закуска пазаруваме в Lidl за хранителни стоки. След това изиграха няколко игри, за да се отпуснат, докато Хюго и Раянус регистрираха играчите в турнирната система.

Следобед успяхме да тренираме един час, където всеки можеше да усети масите. По-късно следобед много от тях починаха в хотела, а няколко отидоха до басейна, за да поплуват.

След вечеря на дневен ред беше церемонията по откриването на Европейското първенство. Състезанието започна с носенето на знамето на Меган и уроци по българска култура. Утре сутрин Яник и Сони могат да започнат състезанието за холандския отбор.

EPBF / Dynamic Billard European Championship Youth 2022 ще се проведе в Петрич, България от 27 юли до 3 август.