Ерик тен Хаг с Манчестър Юнайтед на финала за ФА Къп срещу Сити, Воет Уигхърст полудява на Уембли | чужд футбол

с видеоМанчестър Юнайтед ще играе финала за ФА Къп в събота, 3 юни, като съперник на „Уембли“ е Манчестър Сити на Пеп Гуардиола. Отборът на треньора Ерик тен Хаг победи Брайтън и Хоув Албиън със 7-6 след изпълнение на дузпи тази вечер, след като Соли Марч беше единственият играч, който не отбеляза в серията от дузпи.

Герт Лангендорф

Последна актуализация:
21:25 ч

Това ще бъде първият път, когато двата клуба от Манчестър се изправят един срещу друг на финала на ФА Къп, турнирът, който се провежда от 1871 г.

В 125-ата минута блеснаха испанските вратари Роберт Санчес и Давид де Хеа, които не можеха да пропуснат положения при коефициент 15-15 (5-6 за гол). При изпълнение на дузпи играчи минаваха покрай президента. Тринадесет от четиринадесет дузпи бяха изпълнени почти перфектно. В крайна сметка Соли Марч от Брайтън стреля от дузпа над вратата на Де Хеа, след което шведският защитник Виктор Линдельоф отбеляза 7-6 и изстреля Манчестър Юнайтед на финала. Това също направи успешно второто посещение на Ерик тен Хаг на Уембли. В неделя, 26 февруари, Юнайтед вече беше спечелил Купата на лигата там, побеждавайки Нюкасъл Юнайтед с 2-0.

Резервата Воут Вегхорст използва наказателния удар

Уут Вегхорст изпълни дузпата, шеста за Манчестър Юнайтед, с безупречен удар покрай вратаря Робърт Санчес от Брайтън и Хоув Албиън. Нападателят вкара топката в мрежата и я целуна. Случайно или не, тридесет секунди по-късно Съли Марч стреля високо. Така Ерик тен Хаг получава шанс да спечели ФА Къп след Купата на лигата. Във финалния мач на 3 юни Лондон очаква конфронтация с Манчестър Сити, който също се стреми да преследва лидера Арсенал, за да спечели петата си титла в лигата за шест сезона.

READ  Ланг скандира от сърце към феновете по трибуните: "Не сме я забравили." футбол

Воут Вегхорст отива на пода след лек тласък от Жоел Велтман, но заслужава свободен удар. © Action Images чрез Reuters

Умната позиционна игра на Брайтън и остри атаки показаха, че победата над Олд Трафорд в първия кръг (1-2) не е случайна. Отборът, трениран от италианеца Роберто Де Зерби, не гледа с косо око на челната четворка по основателна причина. Манчестър Юнайтед обаче почти сигурно ще се класира директно за Шампионската лига чайки Те направиха по-голямо впечатление във Висшата лига напоследък.

Алексис Макалистър, световен шампион с Аржентина миналата зима, показа само след седем минути, че Брайтън не се чувства като аутсайдер на Уембли. С десния си крак той завъртя свободен удар в горния ъгъл. Вратарят Давид Де Хеа едва успя да превърне удара си в ъглов удар. Миг по-късно Хулио Енчизо остави Манчестър Юнайтед да се изплъзне. Безразсъдно, с външната страна на ботуша, той се прицели широко.

Ten Hag трябваше да сдържа реакцията си към футбола. С Кристиан Ериксен в ролята на плеймейкър отборът търсеше контраатака. Една извеждаща топка на датчанина стигна до Бруно Фернандеш на границата на наказателното поле. Вратарят Роберт Санчес, който беше по-напред в класацията на нападателя на испанския национален отбор от своя сънародник Де Хеа, хладнокръвно блокира удара му. Брайтън, който най-много владееше топката, доминираше и разочарова Манчестър Юнайтед.

READ  Мбапе не иска да поднови в Пари Сен Жермен и може да бъде продаден това лято футбол

Национална пристанищна агенция / Агенция за опазване на околната среда
© ANP / EPA

Доминацията на Брайтън дойде след отпадането им в средата на седмицата на четвъртфиналите на Лига Европа срещу Севиля. В Испания Червените дяволи загубиха с 3-0, след равенство преди седмица на Олд Трафорд (2-2). Лични грешки на Хари Магуайър и Де Хеа и липсата на лидерство на терена доведоха до едно от най-слабите представяния под десет Хаг. Контузиите бяха смекчаващ фактор, но формата беше проблем.

Агенция Франс прес
© AFP

Може ли Юнайтед да избегне ново разочарование без отдавна липсващите централни защитници Рафаел Варан и Лисандро Мартинес? Спечелването на Купата на Лигата през февруари изглеждаше като цяла вечност. Тесният избор и загубата на форма за поддържащите сили принудиха Ten Hag да импровизира. В защита това постоянно водеше до опасни моменти. Почти всяка уловена топка беше доставена моментално.

След шансовете на Хулио Енсисо, Даниел Уелбек и Соли Марч след почивката влезе Тен Хаг. Ериксен даде път на Фред, опитвайки се да отреже Брайтън. Бразилската висока сила грабна своите съотборници. Изведнъж Манчестър Юнайтед намери сили да търси атака. След това треньорът Де Зерби привлече защитника Джоел Фелтман, който беше възстановен от контузия, за да подсили защитата на гърба.

Ten Hag бутна Anthony Martial встрани точно навреме за Jadon Sancho в последен опит да реши мача в рамките на деветдесет минути. Марсел Сабитцер, Фут Уигхорст и Тирел Маласия се появиха в необходимото допълнително време. Манчестър Юнайтед се затрудни, но не стигна до гол. Последва изпълнение на дузпи, като Манчестър Юнайтед си осигури място на финала. Благодаря Weghorst.

Ten Hag: „Те играха силно“
Манчестър Юнайтед се възстанови на Уембли от елиминацията в Лига Европа, след като загуби с 3:0 от Севиля в четвъртък. „В четвъртък в Испания видях отбор, който не познавах“, спомня си той за фал феста в Севиля, с капитана Хари Магуайър, който беше отстранен днес, особено недоволен. За щастие днес отново играхме, както обикновено. С решителност и твърдост. Борихме се за всеки метър и затова спечелихме битката. И отново изиграхме добри шансове.“

READ  Хамилтън отново предизвика полемика в Абу Даби: „Манипулиране на титлата на Верстапен“

Фактът, че шведският защитник Виктор Линделоф не изпадна в паника при изпълнението на решаващата дузпа, не беше изненада за Тен Хаг. „Той е абсолютно фантастичен, когато бие дузпа. Всъщност той винаги е много готин.

Екшън снимки чрез Reuters
© Action Images чрез Reuters

Програма, резултати и позиция на Висшата лига
В нашия Match Center можете да видите пълната програма на следващия кръг от Висшата лига, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да гледате всички наши футболни видеоклипове за Висшата лига.