Жиу елиминира Дортмунд и Аталанта убедително чрез пасове на Холандия | футбол

Рейнджърс поведе след 20 минути с глоба дузпа от Джеймс Таверние, но Дортмунд спаси в дуела чрез Дониел Малин. Първо, холандецът осигури изравнителен гол от Джъд Белингам и моменти по-късно отбеляза 1-2 по съвет на британеца.

След почивката именно Таверние стреля шотландците до Дортмунд. С това защитата на гостите беше разбита, а най-големите шансове за победа за Рейнджърс остават.

Портокалът помага при Аталанта

Отчасти поради два паса от холандски произход, Аталанта Бергамо се отчита за осминафиналите на Лига Европа. При гостуването на Олимпиакос италианците лесно спечелиха с 0-3, след като Аталанта вече бе станала 2-1 у дома.

Аталанта започна сезона в Шампионската лига, но трябваше да отстъпи от третото място след Манчестър Юнайтед и Виляреал. Връщайки се в средния кръг, отборът с Ханс Хатебор и Мартин де Роон в основата и Тион Компинерс като заместник се оказа твърде силен за Олимпиакос.

Хенри Онекоро (вдясно) се опитва да спре Мартин де Роне от Аталанта.

Малко преди края на първото полувреме Аталанта поведе с гол на Йоахим Мале. Дейн бе застрелян пред стража от Де Роон. Повече от час по-късно Руслан Малиновски удвои преднината. Украинецът получи топката след комбинация на Компинерс и стреля от разстояние. По-малко от три минути по-късно Малиновски направи резултата 0-3.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Порто, Лайпциг и Севиля също продължават Европейската лига. Порто направи равенство 2-2 с Лацио, след като спечели с 2-1 у дома миналата седмица. Лайпциг победи домакина си Реал Сосиедад с 3:1 след равенство у дома. Докато Севиля загуби с 1-0 от Динамо Загреб, но спечели с 3-1 у дома.

READ  Слот очаква повече от крилата: „Все още не е показано достатъчно“

Освен това Реал Бетис е по-далеч. Той унищожи Зенит Санкт Петербург. Мачът привлече много внимание предварително заради руската инвазия в Украйна. В крайна сметка не се случи много, въпреки че голът на Зенит беше любопитно отхвърлен в последния етап. В резултат на това не се превърна в продължения, но Бетис се присъедини към осминафиналите след победа с 2-3 в Русия.

Конферентна лига

В средния кръг на Конферентната лига Боду/Глимт отново смая Селтик, Партизан Белгардо елиминира Спарта Прага, Лестър Сити беше твърде силен за Рейнджърс, а Олимпик Марсилия нямаше проблеми с Карабах. Отборът на Азербайджан смяташе, че ще отбележи много специален гол, но в крайна сметка това парти беше отменено. Славия Прага също ще се присъедини към клубовете в петък, които ще проведат жребия, като елиминира Фенербахче.