Закани извежда Италия до осминафиналите в добавеното време, а Хърватия е разтърсена

Ноус Футбол

Италия изравни в добавеното време и се класира, с Модрич и Хърватия с малко напред

Италия се класира за следващия кръг на Европейското първенство благодарение на гол в добавеното време. Матиа Дзакани донесе на италианците равенство 1:1 срещу Хърватия в последната минута и тази точка им беше достатъчна, за да заемат второто място в група B.

Сега италианците ще играят срещу Швейцария в следващия кръг, който ще се проведе в събота от 18 часа. Остава да видим за хърватите, те все още могат да задържат третото място в групата, но с две точки изглежда трудна история. В другия мач от групата Испания победи Албания, което означава, че испанците се класираха първи.

Лука Модрич изглежда е големият човек. 38-годишната звезда пропусна дузпа, но миг по-късно даде преднина на страната си с 1:0. Това го направи най-резултатният голмайстор в историята на Европейското първенство.

Краен резултат от група Б

Равенството беше достатъчно за Италия да стигне до следващия кръг, а Хърватия трябваше да спечели. Хърватите започнаха мача изпълнени с ентусиазъм, за да отбележат желания гол. Четири минути по-късно вече имаше страхотен удар на Лука Сочич, но той бе спасен добре от италианския вратар Джанлуиджи Донарума.

Хърватия беше по-опасна, но след двадесет минути стилът на игра се промени и италианците станаха все по-опасни. Най-големият шанс преди края на първото полувреме беше удар с глава отблизо на Алесандро Бастони в 27-ата минута, който бе блокиран от хърватския вратар Доминик Ливакович. До края на първото полувреме имаше положения и за двата отбора, но реални положения липсваха.

READ  "Също така идеалният наследник на Кроос в Реал Мадрид."

Фойерверки долетяха от трибуните, когато бяха запалени необходимите факли. Това не притесни играчите.

Фойерверките не притесниха играчите.

Хърватите също започнаха да атакуват през втората част. Реферът Дани Маккийл получи много лица на разпит след шест минути. Топката попадна в шестнадесетметровата зона върху ръката на наскоро сменения италианец Давиде Фратези. VAR Роб Диперинк извика рефера на екрана и беше твърд: дузпа.

Лука Модрич седна зад топката, но ударът му беше блокиран от Донарума, 38-годишната звезда на националния отбор на Хърватия. Но се оказа луд момент. Защото след няколко секунди Модрич все още беше шампион. Той отбеляза, след като Донарума не успя да спре удара на резервата Анте Будимир (1-0).

Най-старият досега

На възраст от 38 години и 289 дни Модрич се записа в историческите книги като най-възрастния голмайстор в европейско състезание. 39-годишният Кристиано Роналдо със сигурност ще се опита да му отнеме този рекорд това лято.

Модрич пропусна дузпа, но мигове по-късно даде аванс на Хърватия срещу Италия

След това италианците трябваше да дадат всичко от себе си, за да отбележат гол и те се доближиха няколко пъти. Хърватите се опитаха да запазят преднината си, отчасти чрез привличането на ветерана Иван Перишич и играча на Фейенорд Лука Иванучич.

Италия натисна силно, но нямаше възможност да нарани хърватите. Въпреки че резервата, Джанлука Скамака, беше близо до съвета на другия резерва, Федерико Киеза. Но бившият нападател на BEC Zwole не успя да отбележи изравнителното попадение няколко минути преди края.

Все пак е Италия

В 98-ата минута Закани успя да избегне поражението с красив гол. За Закане това беше първият му гол за националния отбор. Той получи топката от Рикардо Калафиоре и простреля красиво топката покрай Ливакович (1-1).