Защитаващите титлата си до 17 години Холандия започнаха добре Европейското първенство с победа над България.

NOS Футбол

Вижте обобщението Холандия срещу България U17 тук

Юношеският национален отбор на Холандия до 17 години победи България с 3:1 на Европейското първенство в Израел. Въпреки ранния дефицит, оранжевите бяха по-добрият отбор и показаха устойчивост, за да компенсират липсата на талант.

Последните две издания на Европейското първенство за юноши до 17 години бяха отменени заради корона пандемията. Холандия спечели предишните две издания и следователно е защитаващият титлата си шампион.

Слабо начало

Още в седмата минута националният селекционер на Холандия Мишка Висер застана зад българския защитник Мартин Георгиев. Той избива перфектно въртящ се свободен удар.

Отне известно време на Холандия да набере скорост, но след половин час те се върнаха в игра благодарение на Габриел Мишой от Аякс. Той удари левия ъгъл.

Холандия празнува с равенство 1-1

След точно час игра оранжевите поведоха. Айзък Бабади взе топката на шестнадесет ярда от вратата и удари вътрешната страна на гредата с един удар.

След това Холандия беше силна и отборът нямаше проблеми. Всъщност нападателят на ПСВ Джейсън ван Дюен донесе предимството до двама в добавеното време. Той подгони български защитник, наряза отвътре и наби защитник.

В четвъртък Холандия ще продължи турнира с мач срещу Полша. В неделя Холандия ще се изправи срещу Франция в последния мач в неделя. Това доведе до победа с 6-1 за Полша в първия мач.