Измама на Сиван Хасан 10 км със загуба на подиума | спорт

Освен олимпийска шампионка, Хасан беше и световна купа, така че нямаше какво да губи в САЩ. Тя обаче изгради надпреварата си хладнокръвно и решително, за да получи добра стартова позиция конкретно срещу Геди (Етиопия), която вече може да се счита за един от най-големите съперници на Хасан предварително.

Хасан остана назад за дълго време, но с малко под 1600 метра, за да пробяга, тя се бореше предпазливо напред. Тя започна последната си атака едва в последния рунд. От пето място 400 метра станаха нервни, след което холандците искаха да завършат известното финално състезание. Не се получи, тъй като освен джедаите много бързи бяха кенийското дуо Хелън О’Бери и Маргарет Черлимо Хасан.

Анджела и Смед на полуфинал на 400 с препятствия

Анджела Рамзи и Ник Смид пробиха пътя си в сериите на 400 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн. Холандските атлети бяха сред първите четири в своите квалификации и се класираха направо за полуфиналите.

Анджела завърши втори в своята серия с 49.62. Той отстъпи секунда на победителя. Американецът Халифа Росър събра 48.62 точки. Смед остана четвърти в своето бягане с време 49.80. Бразилецът Алисон дос Сантос спечели състезанието с време 49.41 секунди.

Анджела Рамзи

Норвежецът Карстен Вархолм се класира за полуфиналите, като спечели квалификациите с време 49.34 секунди. Уорхолм е защитаващият титлата си, олимпийски шампион и световен рекордьор. Той получи контузия в навечерието на Световната купа в Юджийн, което не беше сигурно дали ще изглежда във форма и в началото.